Akce PLASTELÍNA 3+1 & 5+2 ZDARMA! Otec Wallace a Gromita Peter Lord má 65 let.

Volejte sláva a tři dny se radujte! Slavný tvůrce plastelínových loutkových filmů Wallace a Gromita Peter Lord včera oslavil parádních 65 let. Jedná se o nejznámějšího tvůrce plastelínové animace na světě a na našem e-shopu pro animátory nabízíme úplně totožné animační plastelíny, ze kterých vznikaly všechny plastelínové filmy anglického studia Aardman Animations! Akce 3+1 či  5+2 zdarma platí do středy 7.11.2018!*

Než se vrhnete do našeho e-shopu a vykoupíte všechny odstíny animačních plastelín, pojďme si krátce připomenout pár zajímavých faktů o Angličanu Peteru Lordovi. Kromě toho, že je narozený ve znamení Štíra (to vypovídá o všem, někteří z vás víc vědět nepotřebují), tak mu byl roku 2006 udělen Řád britského impéria. Je spoluzakladatelem úspěšného animačního studia Aardman Animation, které získalo několik ocenění Oscara za svou animovanou tvorbu.

Na svém animátorském kontě má kromě filmů o Wallacovi a Gromitovi také film Piráti!, který přímo režíroval a produkoval. Snímek byl poté mezi nominacemi na Oscara za nejlepší animovaný celovečerní film:

Kromě toho se samozřejmě jako producent a scenárista podílel na dalších aardmanovských filmech jako Slepičí úlet, Velká vánoční jízda nebo Spláchnutej nebo Ovečka Shaun.

 Režisér a producent Peter Lord při výrobě filmu Piráti!

V roce 1976 společně se svým kamarádem Davidem Sproxtonem založili tehdy malé animační studio Aardman Animation. Nejprve museli dát přednost komerci před svou vlastní tvorbou, ale jak dnes už víme, vybudovali z Aarman Animations profesionální studio, které se zaměřuje i na vlastní tvorbu.  V rámci spolupráce s televizí BBC vytvořili hnědou plastelínovou postavičku Morpha, který poté účinkoval v dětském seriálu Úžasná Morphova dobrodružství.

Morph

Po úspěchu seriálu s Morphem se studio mohlo zaměřil i na několik svých krátkých animovaných filmů a v roce 1975 se k dvojici producentů přidal i budoucí režisér Wallace a Gromita – Nick Park. Na sérii Wallace a Gromita poté všichni tři pracovali společně.

Zleva: Peter Lord, Nick Park a David Sproxton

A tady doporučujeme shlédnout video ze zákulisí výroby filmů s Wallacem a Gromitem:

Studio Aardman Animation nedávno přivedlo na svět další animovaný film Pračlověk (Early Man). Mrkněte na film o filmu:

*k nákupu stačí napsat, kterou (či které) odstíny plastelíny New Plast vám máme k objednávce přidat. V případě, že zaplatíte za tři plastelíny, přidáme jednu plastelínu zdarma, v případě koupi pěti plastelín dostanete zdarma dvě plastelíny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.