CEE Animation (dříve VAF) vyzývá tvůrce animovaných projektů ve vývoji

CEE Animation, známá do nedávna jako Visegrad Animation Forum (VAF), je největší platforma podporující animační průmysl ve střední a východní Evropě. Jejím cílem je přivést do světa animovaného filmu mladé profesionály a podpořit tak tvorbu nových animovaných filmů a seriálů. Proto mají všichni tvůrci možnost přihlásit své projekty na CEE Animation Forum. Uzávěrka je 13.ledna 2019!

Tato tradiční a velmi oblíbená soutěž animovaných projektů se bude konat od 6.5. do 9.5.2019 v jihočeském městě Třeboň. Toto animátorské klání se započne pouhý jeden den před vypuknutím největšího festivalu animovaných filmů v České republice – Anifilmem. Ten se letos koná mezi dny 7.5.-12.5.2019.

V jakých kategoriích se můžete se svými animátorskými soky utkat?

1. Krátký animovaný film

2. Animovaný seriál či TV speciál

3. Celovečerní film

Ti tvůrci, které porota do soutěže vybere, získají jedinečnou možnost diskutovat o svém projektu s profesionály, které do Třeboně v rámci CEE Animation Forum přicestují. Jejich bohaté zkušenosti, rady a tipy mohou posunout Váš projekt na vyšší úroveň – bez ohledu na to, zda soutěž vyhrajete či nikoli. Setkání s experty z oboru může Vašemu projektu pomoci v cestě za hledáním vhodného koprodukčního partnera, který je pro úspěšný animovaný projekt klíčovým bodem. Během prezentace Vašeho budoucího filmu či seriálu bude přihlížet víc jak stovka filmových profesionálů (producenti, televizní dramaturgové, ředitelé festivalů, distributoři či různí investoři). Naše rada tudíž zní: posbírejte veškerou svou odvahu a zkuste štěstí. Můžete jen získat! 

Během této třídenní soutěže věnují tito odborníci velkou pozornost tzv. networkingu. To znamená, že se setkáte tváří v tvář se zástupci jednotlivých zemí a studií a krátce zkonzultujete a představíte svůj projekt.

Svůj projekt přihlašujte přes on-line formulář nejpozději do 13. ledna 2019. Detailní pravidla soutěže najdete ZDE.

 

A jaké jsou další příležitosti pořádané CEE Animation, které byste rozhodně neměli propásnout? 

CEE Animation Workshop

Jedná se o novinku určenou vývoji animovaných projektů a vytváření producentské sítě. Cílem workshopu je poskytnout účastníkům vzdělání v oblasti vývoje(od scénáře až po výrobu). CEE Animation Workshop je rozdělen do tří šestidenních bloků. První se zaměří na vývoj (Lublaň, prosinec 2018), druhý na výrobu a financování (Budapešť, březen 2019) a třetí na přístup na trh (Třeboň, květen 2019).

CEE Animation Talents 

Prezentace skrz CEE Animation Talent je ideální pro právě debutující autory. Cílem této akce je propagovat výjimečné krátké filmy na významných animačních trzích, festivalech nebo zahraničním producentům. Tímto programem v nedávné době prošly snímky jako je Happy End (Jan Saska, CZ), Farewell (Leon Vidmar, SI), Volcano Island (Anna Katalin Lovrity, HU), Cowboyland (Dávid Štumpf, SK) nebo Plody mraků (Kateřina Karhánková, CZ).

 

Více o CEE Animation

Cílem CEE Animation je propojit animovanou tvorbu zemí ve střední a východní Evropy, zprostředkovat fungující komunikační síť mezi všemi tvůrci animačního průmyslu a vytvořit vhodné podmínky pro vznik mezinárodních koprodukcí. Dalším krokem je navození lepší spolupráce s veřejnoprávními televizemi a filmovými fondy v konkrétních státech. V současnosti jsou to právě veřejné televize, které komplikují standardní koprodukci nových TV seriálů.

CEE Animation je podporováno programem Creative Europe MEDIA a je spolufinancováno státními fondy a profesionálními organizacemi z České republiky (ASAF, Asociace animovaného filmu), Maďarska (MOME ANIM, Moholy-Nagy University of Art and Design, Budapešť), Polska (SPPA, Polish Animation Producers Association), Slovenska (APAF, Slovak Association of Animated Film Producers) a Slovinska (:D’SAF!, Slovenian Animated Film Association).

This slideshow requires JavaScript.