Česká animace bude soutěžit v Českém obzoru

Je tu šance pro všechny české animátory, kteří chtějí ukázat svou animovanou tvorbu v rámci Českého obzoru! Termín se blíží, přihlašovat své práce můžete do pondělí 15. ledna 2018!  Soutěžit se bude v několika kategoiích. Ti nejlepší dostanou možnost zabojovat o evropské animační ceny Emile.

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm (1. – 6.5. 2018 v Třeboni) stále přijímá domácí animovanou tvorbu do nově otevřených kategorií Českého obzoru. Jedná se výhradně o národní soutěž, která se dělí do čtyř podkategorií:

  • krátký film
  • studentský film
  • televizní a on-line film
  • zakázková tvorba

Český prostor se po delší pauze opět přidá mezi soutěžní kategorie. Tato disciplína vznikla roku 2016 a vítězem se stal loutkový film Až po uši v mechu. To ale ještě neměl Český prostor žádná specifika a o výsledcích soutěže hlasovali návštěvníci festivalu. Rok 2018 je ale plný změn. Rozhodčími se stane odborná tuzemská porota, která bude čítat desítky členů. Ti nově vytvořili orgán s názvem Rada animovaného filmu. Vítězové jednotlivých subkategorií (viz výše) budou vyhlášeni v rámci Anifilmu během slavnostního zakončení festivalu 5. května 2018 v Třeboni.

Nezapomeňte! Termín pro přihlášení do jakékoliv kategorie Anifilmu je 15. ledna 2018! Přihlásit se můžete online a zdarma zde: https://vp.eventival.eu/anifilm/2018

Důvodem vzniku Rady animovaného filmu a Českého obzoru, jsou také pravidla Evropských animačních cen Emile. Kritériem pro nominaci animovaného díla je výhra, či uvedení na jednom z mezinárodních festivalů.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.