Flipbook animace

Flipbook

HISTORIE Flipbook je další technika animace, kterou si může vyrobit téměř každý.  Tento způsob animace má za sebou velmi dlouhou historii. Flipbook je jeden z nejstarších druhů animace.  Prvně se technika objevila roku 1868 a těšila se mnohem větší oblibě než jeho předchůdci jako byla laterna magika (1603), thaumatrop (1824), phenakitoskop (1831) či zoetrop (1834).

JAK NA TO Flipbook je sranda, která je ze všech způsobů animace nejlevnější na realizaci – zkrátka ji může zkusit každý. Nepotřebujete ani fotoaparát nebo mobil – je zapotřebí několik papírů, které si složíte tak, aby vám vznikla malá knížka (nebo si kupte tlustší bloček formátu max. A6), která se vám vejde do dlaně. Pak už stačí umět trochu kreslit a na každou pravou stránku nakreslete jednu fázi pohybu. Po dokončení kresby si zrychleným listováním prohlédněte pohyb, který jste vytvořili – to je flipbook animace!

Díky spolupráci ANIMUJ a DARUJVIDEO nyní můžete získat slevu 10% - stačí zadat slelový kód ANIMUJ10. :)OBJEDNEJTE SI FLIPBOOK NA MÍRU Okouzlil vás flipbook, ale netroufnete si na vlastní výrobu? Pak jistě oceníte naši spolupráci s táborskými kolegy, kteří vyrábí originální flipbooky na míru! Animátoři pro vás vytvoří jedinečný flipbook z vašeho videa a můžete si do knížečky vymyslet i svůj text. Rodinný flipbook či sranda z oslavy je super vzpomínka. Navíc pokud do objednávky zadáte slevový kód ANIMUJ10, máte 10% slevu na celý nákup. 🙂 Objednávejte ZDE.

This slideshow requires JavaScript.

TIP PRO ZAČÍNAJÍCÍ ZAČÁTEČNÍKY – pokud kreslit nechcete nebo se bojíte, zkuste si pro začátek jednoduchou reliéfní flipbook animaci pomocí kancelářské děrovačky. Jde o stejný princip, jen bez kreslení. A že flipbook nemusí být vůbec nudná záležitost zjistíte v tomto videu:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *