Caroline Leaf - animace na sklo, animation on glass, druh stop.motion animace viz technonologie animace na webu animuj.cz

Malba na sklo

neboli paint on glass animation

Malba na sklo je druh animace, která se provádí na skle. Na to se nanáší olejové barvy, inkoust či akvarelové barvy. S olejovými barvami se pracuje nejlépe a nejvíce z jednodo logického důvodu – barvy pomalu usychají a vy s nimi můžete dělat fáze a pokusy jaké chcete – ovšem někdy jsou i olejové barvy na animátora krátké. Animátor musí být také velmi dobrý malíř. K vytvoření scény potřebujete naprosto dokonale čisté sklo, kvalitní štětce, které nepelichají, spoustu čistých hadříků a hodného sponzora na barvy.

Pak se vám s největší pravděpodobností bude hodit malířská škrabka, díky které odstraníte, v lepším případě již nasnímaný frame, či vám pomůže dokonale odstranit kus práce, která vám zaschla a vy ji nestačili dodělat a vyfotit – a vše od znova.

A tvůrci? Moc animátorů se do tohoto druhu animace nežene, ale jsou mezi námi i tací, kteří svá díla zvládli dokončit a co víc – je to fascinující podívaná!

Caroline Leaf – The Stree (1976)

Alexandr Petrov – Stařec a moře (1999)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.