Současná animační loutka

15.000,00

Intenzivní sedmidenní praktický kurz zaměřený na současnou animační loutku pod vedením zkušených tvůrců loutkové animace, animátorů a výtvarníků.
 
Během kurzu se zaměříme především na praktickou část současné animační loutky. Budeme postupovat krok za krokem od úplného začátku: od návrhu vlastní loutky a charakteru, přes modelaci těla, výroby kostýmu a práci se silikonem až po animování v profesionálním stop-motion softwaru Dragonframe a obrazovou postprodukci v Adobe After Effects.
Možno zakoupit jako dárkový voucher (pište na info@animuj.cz).

Skladem

Kategorie: Štítků: , , , ,

Popis

V rámci kurzu účastníci navštíví několik pražských loutkových animačních studií a nahlédnou pod ruce zkušeným tvůrcům loutkových filmů.
 
Na začátku kurzu také představíme účastníkům historii české a zahraniční loutky animovaného filmu. V průběhu celého kurzu se pak mohou kurzisté těšit na odhalení mnohých triků a pomůcek a cenného know how, kterého si cení každý stop-motion animátor.
 
Během kurzu se kurzisté dále naučí pracovat s barevným pozadím, animačním ramenem neboli rigem (které poté postprodukčně s pomocí lektora odstraní). Naučí se v postprodukci (Adobe After Effects) pracovat s vizuálními efekty, které jsou a budou nedílnou součástí dnešních animovaných filmů.
 
Před kurzem si každý účastník vybere jednu z postav, kterou zpracuje do vlastní podoby, je tedy nutná menší příprava ještě před samotným kurzem.
 
Kurz je vhodný pro osoby starší 18-ti let s alespoň minimálními výtvarnými schopnostmi a základními znalostmi principů animace. Kurz doporučujeme budoucím studentům loutkové animace či tvůrcům, kteří se chtějí ve svém oboru naučit nové věci a zdokonalit se ve svých dovednostech.
 
Účastník si po skončení kurzu odnáší kromě certifikátu o absolvování kurzu také vlastnoručně vyrobenou animační loutku včetně krátké animované etudy, kterou během kurzu vytvořil.
 
Lektoři:
Ladislav Rejkuba (historie a výroba loutky, animace, postprodukce)
Jiří Krupička (animace)
Katarína Chválová (výroba kostýmu)
 
Karolína Čížková (exkurze do animačních studií, produkce kurzu)
Michal Benda (technické zajištění)
 
Kurz se koná při minimální účasti pěti osob. Pro individuální přístup je kapacita kurzu 10 lidí – doporučujeme rezervovat co nejdříve, již máme několik rezervací.
Kurz nelze absolvovat jen zčásti.
 
DEADLINE PRO PŘIHLÁŠENÍ DO KURZU JE 1. 1. 2020!
 
CENA:
Včetně veškerého materiálu a občerstvení (jídlo a pití zajištěno), není nutné si na kurz nic dalšího obstarávat, vše zajistíme my.
 
Základní cena kurzu: 15.000 Kč
Cena při koupi tří a více míst: 13.000 Kč
Cena pro studenty a seniory nad 65 let: 12.000 Kč (nutné při rezervaci zaslat na info@animuj.cz oskenovaný platný doklad s fotografií): KÓD NA E-SHOP:
 
Více informací rádi zodpovíme na info@animuj.cz.
Těšíme se na Vás!
Animuj.cz