Sleva

Trikové filmy roku 2016

350,00 250,00

Kniha o trikových filmech roku 2016 je díky svému obsahu stále aktuální a žádaná a proto má na našem e-shopu své místo. V publikaci od Martina Kleknera (VFXcz) objevíte všech dvanáct detailně rozebraných filmů po trikové stránce. Patří mezi ně:  Arrival, The BFG, Captain America: Civil War, Deadpool, Deepwater Horizon, Doctor Strange, Fantastic Beasts, The Jungle Book, Kubo and the Two Strings,Passengers, Star Wars: Rogue One a Warcraft.

Jen 3 skladem

Popis

Předmluva knihy od autora Martina Kleknera:

Jak už jsem se mnohokrát poučil, internet není vhodné místo pro publikování dlouhých článků. Každý, kdo má praxi s psaním pro web, radí maximálně 900-1000 slov na příspěvek. A mé zkušenosti tuto radu jen potvrdily. Kdykoliv jsem začal na VFXcz uveřejňovat příspěvky v délce těch z Pixelu, čtenost rapidně klesala. Po nějaké době jsem tedy na takové pokusy rezignoval. Nezbavil jsem se však pocitu, že filmům, na nichž si trikaři z celého světa dali obrovské množství práce, nevěnuji dostatečný prostor. A proto jsem začal znovu přemýšlet, zda bych se ke své tradici neměl přeci jenom nějakým způsobem navrátit.

V průběhu roku jsme se na webu VFXcz věnoval většině důležitých trikových snímků, vždy však v poměrně krátké formě. Dlouhé verze článků jsem si nechával až na speciální událost: vydání souborného magazínu za rok 2016. Po e-booku Jak začít s vizuálními efekty (link dole) je to již má druhá publikace, kterou v souvislosti s VFXcz vypouštím. A jelikož mě stála poměrně velkou porci času a energie, rozhodl jsem se poprvé zaexperimentovat a nalepit na ni cenovku. Jedná se o sumu, kterou by čtenáři zhruba zaplatili za mé články ve dvanácti vydáních časopisu Pixel a tím pádem je myslím vcelku fér… 

Věřím, že tato publikace potěší každého, koho zajímá, jak vznikají výjimečné filmové efekty. I tenhle rok jich totiž bylo až až a spousta z nich zásadním způsobem posunula možnosti filmové tvorby (viz str. 6). Filmy, které jsem do knihy zařadil, jsem vybíral nejen podle toho, zda byly zařazeny do užšího výběru soutěže o VFX Oscara. Chtěl jsem ocenit i ty, které Akadamie nenominovala, které by však rozhodně neměly zůstat zapomenuty. A tak se vedle desítky, kterou můžete spatřit na obrázku o něco výše, dočtete třeba i o orcích z Warcraftu a efektech od firmy Blur pro film Deadpool.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Trikové filmy roku 2016”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mohlo by se Vám líbit…