Festival ANIFILM je za dveřmi: program stojí za to!

Od 2.5.2017 do 7.5.2017 se těšte na ty nejlepší animované filmy z celého světa a nabitý doprovodný program. Anifilm navštíví i oblíbený tvůrce Adam Elliot (Harvie Krumpet, Mary a Max).

Festival je největší událostí, na které se potkávají jak čeští, tak zahraniční tvůrci animovaných filmů. Mezi návštěvníky, kromě příznivců animace, patří i filmoví producenti, režiséři, výtvarníci a mnoho dalších profesionálů z umělecké sféry.

Co se týče projekcí krátkých, studentských i celovečerních animovaných filmů, organizátoři měli vždy velmi dobrý vkus. Kromě toho mezi projekce přibyly videoklipy, soutěž o nejlepší nezávislou počítačovou hru a neminou vás ani projekce abstraktních a nenarativních animací. Celý festival je laděn na mezinárodní úroveň, tudíž se můžeme těšit na pestrý výběr filmů, přednášek výstav a workshopů.

V rámci celovečerních filmů si nenechte ujít Červernou želvu, O myšce a medvědovi, Lichožrouty, Můj život cukety, Barona Prášila, Tajný život mazlíčků, Mary a Max, Paniku v městečku, Hledá se dory a mnoho dalšího.

V rámci krátkých soutěžních snímků na scéně vystoupí zástupci zemí po celém světě. Podrobný přehled o filmech zapojených do soutěže se dočtete ZDE.

Mimo promítání filmů je na programu výstava s názvem Italská výtvarná animace, která bude k vidění po celé trvání festivalu. Více o výstavách festivalu čtete ZDE.

Kompletní přehled programu sledujte ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.