Film o filmu: MAD GOD Phila Tippetta

Jeden z hlavních představitelů trikových stop-motion animací Phil Tippett dokončuje svůj třídílný animovaný film MAD GOD. Jak probíhá příprava a jaký je příběh filmu?

Tvorbou světoznámého tvůrce stop-motion a go-motion animace Phila Tippetta je unešen snad každý fanoušek loutkové animace. Phil Tippett se zaměřuje především na trikovou stop-motion animaci. Jeho tvorbu jste mohli vidět v mnoha slavných filmech jako jsou Star Wars I – III či Dragonslayer a mnoho dalšího.

Jeho velkou profesní kapitolou je vývoj úžasné technologie zvané go-motion. Mnohé záběry ve filmech Hvězdné války nebo Dragonslayer jsou právě vytvořeny touto technikou (o go-motion animaci jsme pro vás připravili několikadílný seriál). Ačkoliv propojení filmů George Lucase a animátora a výtvarníka Phila Tippetta bylo to nejlepší, co fanoušky sci-fi a fantasy žánru mohlo potkat,  rozhodl se Phil Tippet od studia ILM odpojit a založil si vlastní společnost s názvem Tippett Studio, kde v současné době usilovně pracuje na svém animovaném stop-motion filmu MAD GOD.

Pro financování a zdárné dokončení tohoto filmu využil, jako mnozí filmoví tvůrci, největší crowfundingový portál Kickstarter, kde již potřetí, a opět úspěšně, představil svůj stop-motion projekt MAD GOD. Ukázky z filmu a ze zákulísí jsou pro fanoušky Phila Tippetta opravdovou pastvou pro oči. 

Pokud i vy patříte mezi příznivce geniálního Phila Tippetta a jeho rozmanité tvorby, můžete jej podpořit na již zmíněném Kickstarteru, kde právě probíhá jeho kampaň. I přesto, že tato crowfundingová událost teprve začala, už dnes na film MAD GOD přispěli nadšenci v přepočtu přes půl milionu korun (cílová částka je 951.260 korun). 

Phil Tippett a jeho třídílný animovaný film MAD GOD na Kickstarteru.

Ačkoliv odměny za finanční přispěvěk jsou celkem běžného ražení, nedivíme se, že je o ně zájem. Výtvarné pojetí celého filmu je opravdu jedinečné a tak i plakát či placka velmi potěší. Přispěvatelé vyšší částek se však můžou těšit nejen na klasické dárky, ale například i na prohlídku studia Phila Tippetta či osobní setkání.

Philu Tippettovi je letos navíc 65 let, proto se nestačíme divit, jak moc je ve svém věku čilý a produktivní. Upřímně, kolik lidí v jeho věku se vrhne do internetové kampaně, aby mohli dokončit svůj třídílný animovaný film? Proto držíme palce ještě jednou tolik a nemůžeme se dočkat, až film MAD GOD spatříme dokončený, v celé své kráse!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.