FILMOVÁ PREMIÉRA: Kubo a kouzelný meč

27cdf4ef8d84959374f375705a6dc2bcDnes poprvé míří do českých kin fantasy animovaný loutkový film Kubo a kouzelný meč (angl. Kubo and the Two Strings). Režisérem filmu je světově uznávaný animátor a také producent animovaných filmů – Travis Knight, do kterého byste to vůbec, ale vůbec neřekli. Režisér je úzce spojen s americkým studiem LAIKA, který se zaměřuje výhradně na animované loutkové filmy. Mezi ně patří ty nejpropracovanější šílenosti, na které si jen vzpomeneme – Koralína a svět za tajnými dveřmi, Norman a duchové či Boxtrolls (snad prominete – český distribuční název Škatuláci nás moc nebere) jsou jasným důkazem toho, že studio LAIKA (resp. armáda naprosto poblázněných crazy lidí do loutky a všeho kolem), dovedlo svět animované loutky na naprostý technologický vrchol. Na snímku Kubo a kouzelný meč, stejně jak na předchozích animácích, pracovali tvůrci opravdu dlouho. Nadšenci do loutkové animace, kteří už s ní mají, byť minimální, zkušenosti, si jistě umí představit tu neuvěřitelnou práci a energii, se kterou musel obrovský tým lidí denně do LAIKY přicházet (video behind the scene pod článkem vás dostane).

laika-500x500LAIKA jako jediná dokázala vytvořit celovečerní loutkový animovaný film a dostat jej do kin po celém světě. Jsme nesmírně zvědaví, komu dalšímu se něco takového povede (když nepočítáme tvorbu Tima Burtona a Henryho Selicka). Jen si představte: pracujete na loutkovém animáku více jak rok, jde to strašně, ale vážně strašně pomalu, a musíte do takového filmu vložit několikanásobně více financí a času než do hraného celovečeráku. Jaká je šance, že to dotáhnete do konce?! Dle našeho názoru tady mluvíme téměř o sci-fi. Proto vám z celého srdce doporučujeme (vlastně už trochu škemráme), abyste zašli do kina a podpořili něco tak výjimečného. Nechte se unést příběhem Kuba a občas si všimněte mnohdy nepatrných detailů. Zkuste se krátce zamyslet nad tím, jak mohli něco takového vyrobit, natož vytvořit tak dokonalou animaci a kolik času jim to asi zabralo.

This slideshow requires JavaScript.

Kubo a kouzelný meč vás zanese daleko od reality, stejně jako hlavního hrdinu, který žije se svou matkou v jeskyni. Každý den odchází do nedaleké vesnice bavit své posluchače svými příběhy a při západu slunce odchází zpět domů. Jednou však slunce zajde dříve, než se chlapec vrátí domů, a stihne ho kletba, která mu navždy změní život. Jak? To zjistíte v kině. Můžete se třeba pro začátek naladit krásnou písní, která film doprovází:

Určitě si říkáte, proč sem raději nedáme trailer filmu – to se přeci tak dělá, když někdo někoho láká do kina, k tomu také trailery slouží, ne? My jsme se na trailer samozřejmě podívali (můžete taky). Úžasný, krásný, dokonalý trailer plný efektů a dechberoucích záběrů. Ale my máme pro vás něco mnohem lepšího. Něco, co vás přesvědčí stokrát víc, abyste zašli na tenhle skvost. Následující video nám vzalo vítr z plachet a po jeho shlédnutí to prostě vidět musíme. Něco takového jste ještě v životě neviděli. V krátkém filmu uvidíte, jak se Kubo a kouzelný meč vyráběl. Je to neskutečné. Nahlédnete do všech koutů studia, kde vznikaly jednotlivé kusy loutek, dekorací, jak vznikají animace a mnoho dalšího. Myslíte, že ty dokonalé vlny v traileru byly vytvořené počítačovým 3Dčkem? Nene, kdepak. A ty kulisy? A obličeje, výrazy, oblečení a milion dalších deitalů? Teď poznáte sami, co to muselo být za dřinu. Pochopíte, že na tomhle filmu pracovali ti nejlepší z nejlepších. Brzy se těšte na recenzi!

…a pokud i po tomhle potřebujete vidět trailer, tak tady ho máte!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.