Jak dostat váš film do světa? Seminář o koprodukci vám ukáže jak na věc!

Dali jsme si chvilku pauzu a odjeli na Sardinii, jenže strýček Facebook nás neustále taktně bombardoval několika zprávami, že se vám nevěnujeme a tak jsme si řekli, že vám uděláme radost hned touhle žhavou novinkou, která vás určitě potěší. Brzy se bude konat seminář o koprodukci animovaných filmů! A je to venku. Teď k podrobnostem! 

Dvoudenní seminář se koná 25. a 26.října 2018 v Praze a registrovat se můžete do 15.října ZDE. Intenzivní kurz vás detailně provede kroky, které jsou nezbytné pro úspěšné uvedení vašeho animovaného filmu či seriálu mezi diváky po celém světě. Koprodukce je pro úspěch vašeho animovaného projektu klíčová. Díky spolupráci se zahraničními subjekty má možnost vaše dílo vidět několikanásobně více diváků. Vaše práce může být sebelepší, pokud o ní ale světu neřeknete, marnili jste tak trochu čas i energii.

Během dvou dnů se vám představí současní špičkoví producenti z různých koutů světa, kteří předají své dosavadní zkušenosti dalším nadějným tvůrcům, animačním studiím a producentům. Vše předvedou na úspěšných animovaných projektech, které obletěly svět právě díky koprodukci. Přednášející vám představí jak kladné stránky koprodukce, tak i rizika, která jsou s takovou spoluprací spjatá.

Seminář je pro každého, kdo se chce umět pohybovat ve světě animačního průmyslu a znát všechny možnosti distribuce animovaných filmů/seriálů. Seminář bude probíhat v anglickém jazyce. 

Důvodem vzniku takového semináře je vzdělávání českých tvůrců, studií, ale i studentů a zvýšit tak povědomí o možnostech financování projektu. Jedině koprodukce dokáže dostatečně finančně zajistit vývoj a výrobu, jelikož podpora ze strany státu je nedostačující.

Jednotlivé prezentace budou velmi detailní. Každý řečník bude mít 90 minut a náš požadavek byl dostat se pod povrch obligátních informací a výčet úspěchů pozvaných producentů. Naopak chceme slyšet o jejich negativních zkušenostech, ze kterých se lze poučit mnohem lépe,“ říká Marek Toušek (Asociace animovaného filmu), organizátor semináře.

Na semináři vystoupí následující řečníci:

Olivier Nomen (Studio 100 Animation, Včelka Mája, Viking Vic, Heidi, Arthur a Minimojové, Galactic Agency).

Kristine Knudsen (producentka celovečerního filmu Letíme (r. Toby Genkel, Reza Memari, 2017, DE, BE, LUX, NO)  a Another Day of Life).

Urszula Łuczak, (polská producentka z Platige Image).

Amit Gilcelter (izraelský producent z The Hive Studio)

Martin Kotík (český producent z Rolling Pictures, film Hurvínek a kouzelné muzeum)

Zvláštní pozornost bude na semináři věnována Izraeli. V loňském roce ministr kultury ČR podepsal Dohodu o filmové koprodukci mezi vládou České republiky a vládou státu Izrael, která by měla zjednodušit a rozšířit spolupráci českých a izraelských filmařů.Zástupci izraelských producentů v krátkosti představí možnosti koprodukce a současnou animační tvorbu v jejich zemi. (ASAF)

Účastnický poplatek činí 1 815 Kč pro profesionály, 600 Kč pro studenty a členy Asociace producentů v audiovizi (APA). Pro členy Asociace animovaného filmu je účast zdarma.

Podrobný program, včetně portrétů prezentujících producentů, je k dispozici zde: coproduction.asaf.cz.Další informace poskytne Marta Jallageas, jallageas@asaf.cz.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.