Jedinečné workshopy na festivalu Splash tento víkend

Již 15. ročník mezinárodního festivalu animace, VFX a ilustrace je opět tady. Kromě inspirujících přednášek zahraničních tvůrců přináší festival Splash také výjimečné workshopy. Které to jsou?

Mark Spevick: Úvod do 3D softwaru Houdini (14. 9. 10:30h.)

Mark Spevick je vedoucí 3D oddělení a jedním z lektorů na ve studiu Escape na Pearson College London. Mark získal velké zkušenosti ve společnosti Peerless Camera, kterou spoluvlastní Terry Gilliam. Podílel se na snímcích jako je Fear and Loathing in Las Vegas nebo The Imaginarium of Dr Parnassus. Také spolupracoval s režisérem Martinem Campbellem na filmech Zorro a Mask of Zorro či supervizoval Casino Royale a Angels and Demons. Mark má za sebou více jak 18 let zkušeností ve filmovém průmyslu a své znalosti předává svým studentům, kterými jsou začínající tvůrci i aktivní profesionálové.

Darko Markovic: Design tvrdých povchů ve 3D (14. 9. 15:00h.)

Darko Markovic, alias Dar-Mar, je srbský 3D koncept designer s obrovskými zkušenostmi v oblasti automobilů, průmyslových výrobků, designu her a filmů. Jako jeden z mála designerů získal stipendium Lamborghini v italském Miláně, kde dokončil magisterský titul. Po ukončení studia pracoval jeden rok jako konstruktér automobilů. V Itálii byl považován za dlouho očekávaný talent v designovém světě, ale kvůli problémům s občanstvím musel bohužel opustit zemi. I přesto se ale probojoval mezi špičku designerů v tomto odvětví a zvítězil v soutěži Artstation v roce 2016. Od té doby je v oboru designu známým jménem. Jeho klienti byli Appeal Studios, Atomhawk design, Mathematics Studio, Alliance Studio a producenti připravovaných titulů z Hollywoodu v USA a Austrálii atd.

Hugo Guerra: Úvod do softwaru Nuke a svět kolem VFX (15. 9. 10:30h.)

Hugo je cenami ověnčený režisér, VFX supervizor bývalý vedoucí Nuke Compositing v Mill London. Spolupracoval se studii jako je Animech, BBC, Nexus, JellyFish, The Mill, Fire without Smoke a Sony Studios. Během své 20 leté kariéry spolupracoval s klienty jako Audi, Adidas, Nike, IKEA, Panasonic, Discovery Channel, Sony, Activision, Deep Silver, FatShark, Ubisoft. Hugo pracoval jako režisér a VFX supervisor na různých projektech jako jsou Just Cause 3, Until Dawn, Homefront Revolution, EVE Valkyrie, Crew, Division, Walking Dead March Válka, Mario + Rabbids Kingdom Battle, Assasins Creed, Warhammer Vermintide 2, FarCry New Dawn a mnoho dalšího. Nyní pracuje pro Sony Playstation a Sony Pictures jako nezávislý supervizor vizuálních efektů na jednom vysoce kvalitním filmovém projektu. Hugo má také vlastní YouTube kanál Hugo’s Desk, kde vydává bezplatné návody a videa o VFX.

Vladimír Valovič: Jak přivést CGI tvorbu k životu (15. 9. 15:00 h.)

Vladimir je talentovaný senior kompozitor, VFX supervizor a mentor s víc jak 20 letou zkušeností v oboru. Vladimir se podílel na řadě celovečerních filmech a televizních seriálech. Roku 2017 založil Vladimír online školu VFX. Škola se zaměřuje na výuku VFX a naučí to, co v žádné běžné škole. Od založení se škola stala jednou z největších online škol VFX se zaměřením na kompoziting na světě.
Vladimír byl součástí velkých celovečerních filmů a spolupracoval s nejlepšími supervizory a průkopníky VFX (Londýn, Vancouver). Prošel studii jako je Framestore, MPC, Dneg, Method Studios , Industrial Light and Magic. Pracoval na sérii Marvel filmů, či Star Treku. Byl také součástí týmu, který získal cenu VFX Oscar a BAFTA v roce 2014 za Gravitaci a cenu Bafta za Harry Potter a relikvie smrti, část 2.

Více o festivalu najdete na webu: https://get-splashed.cz/cs/. V sobotu na viděnou!