VŠKK Praha

VŠKK - obor Animace a vizuální efekty

Tato škola sídlící v pražských Nuslích se může pochlubit hned několika zajímavými obory, jejichž koncept nás velmi zaujal. Ale jelikož se nacházíme na webu o animovaném filmu, zaměříme se jeden konkrétní obor, který tato škola nabízí a to 3D animace a vizuální efekty.  Jedná se zaměření, které má v současné době nejvyšší potenciál a je vysoká šance, že se při vystudování 3D animace či VFX uplatníte v mnoha směrech. Hledat práci můžete v herním průmyslu jako game designer nebo 3D animátor. Budete schopní dosáhnout na pozice jako VFX specialista, motion-graphic designer či dokonce jako supervizor vizuálních efektů. Jelikož je v současné době žhavým tématem virtuální realita, i zde budeme mít po absolvování školy dveře otevřené.

VŠKK je soukromá škola. Její struktura výuky a pestrý výběr předmětů, zatím nenabízí téměř žádné české školy působící na akademické půdě desítky let. Důvodem je inspirace zahraničními školami, které lákají na mnohem vyšší kvalitu studia než většina škol v České republice. Díky odlišnému přístupu a nabízeným oborům, které nezaspaly dobu, může tuzemským i zahraničním školám animace směle konkurovat.

Málokdy se najde škola, která veřejnosti představí takovou škálu předmětů. Předměty jako je Kresba a concept design, Dějiny animace a VFX bereme jako nutný základ (ovšem na českých školách animace to není pravidlem). Oceňujeme, že přibyly i předměty, které poukazují na fakt, že jsme již  ve 21.století. Například nás nadchl předmět Herectví v animaci nebo hodiny, kde budou studenti rozebírat čistě animované a trikové filmy.

Předmětů, které se vyučují v tomto oboru, je ale daleko více. O studijním plánu, možnostech výuky (lze kombinovat s jinými předměty či studovat dálkově), akcích školy a podmínkách přijímacího řízení se dočtete na webu školy VŠKK.

This slideshow requires JavaScript.

Kontakt:

Na Pankráci 420/54

140 00 Praha 4 – Nusle

Tel.: +420 606 619 846

E-mail: info@vskk.cz