KINO: Ballerina a jiné CGI animované filmy

Ruku na srdce, v současné době v kinech dominují většinu času digitální 3D animovnané filmy. Sem tam se ale několika odvážným podaří do distribučních sítí dostat animovaný film, který může nabídnout alespoň kombinovanou technologii (viz. Malý princ). Nedávno se japonským tvůrcům ze studia Ghibli podařilo do programu multiplexů vtěsnat kreslenou Červenou želvu.

Avšak ta se v nich neudržela příliš dlouho a nyní v kinech můžeme vidět například CGI animovaný LEGO Batman film, pokračování LEGO Příběhu. Ovšem ti, kteří až tak po hranatých, ač divácky velmi úspěšných, hrdinech neprahnou, musí ještě chvíli posečkat. I tak ale musíme zmínit další aktuální 3D počítačové animované filmy jako jsou Divoké vlny 2 a Ozzy. Ještě posledních pár dní v kinech poběží film Zpívej, Trolové či Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa, která nastupovala do kin dokonce ve stejnou dobu jako Červená želva.

Již brzy se ale můžeme vidat na dlouho očekávanou novinku – na Ballerinu. I přes to, že jde o další 3D animovaný film, velmi se na něj těšíme a jsme zvědaví, jakým směrem se film bude ubírat. Jelikož  jde o franzousko-kanadskou tvorbu, franzouzští diváci si film mohli vychutnat ještě před Vánoci, my si však musíme vystačit s trailerem až do začátku března. V našich kinech bude překvapivě ale ještě o den dříve, než v Kanadě, tedy 2.března 2017!

Již dávno ale neplatí, že všechny animované CGI filmy jsou vytvořeny čistě metodou modelování ve 3D softwarech. V současné době je velmi populární technologie tzv. motion capture, která využívá reálné herecké akce, která je pomocí elektrod přednášena do animačních programů. Se záběry se pak dále pracuje a díky nim mohou animátoři vytvořit ještě dokonalejší a věrohodnější pohyb jednotlivých animačních postav.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.