Kniha o ženách ve studiu Walta Disneye je v prodeji!

Kniha plná příběhů žen, které pomáhaly budovat světoznámé studio kreslené animace Walta Disneye, přichází pomalu na trh.

Nová kniha o ink-painted oddělení ve studiu Walta Disneye je v předprodeji!Knižní novinku si konečně můžete předobjednat za zvýhodněnou cenu 37 dolarů na internetovém portálu Amazon.com. Kniha se na trhu v celé své kráse představí 5.září 2017 a částka za jeden výtisk se vyšplhá na 60 dolarů. Její název Ink & Paint: The Women of Walt Disney’s Animation nám napovídá, že pojednává o umělkyních a technických pracovnicích studia Walta Disneye, jehož krátké i celovečerní kreslené filmy neztrácejí na půvadu ani dnes.

Dlouho očekávaná publikace vůbec poprvé představí postavení žen v oddělení kontur a barvení jednotlivých fází animovanéhp filmu. Můžete se těšit na podrobný popis jejich náročné práce v klasické éře Studia, díky které získáte daleko větší povědomí o tom, jak probíhala část výroby v největším studiu kresleného filmu na světě. Pokud vás kniha zaujala, čeká vás krásných 384 stran plných tajuplných kapitol o doposud neviditelných zaměstankyních, které anonymně pracovaly na filmech urečené celému světu.

This slideshow requires JavaScript.

Autorkou nové knihy je spisovatelka, pedagožka a knižní kritička Mindy Johnson, která získala za svou dosavadní tvorbu několik ocenění. Při svém psaní se ale se Studiem Walta Disneye nesetkala poprvé. Podílela se např. na dokončení knihy od nakladatelství Taschen The Walt Disney Family Archives – The Animated Movies 1921-1968, která představuje jak podrobným popisem, tak i okouzlujícími obrázky a fotografiemi.

Ukázka knihy:

This slideshow requires JavaScript.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.