fáze pohybu, pro animaci

Fáze animace

Je velmi důležité, aby měl každý animátor nastudovaný pohyb jak člověka, tak různých zvířat. Absolutně nezáleží, jestli děláte kreslenou, loutkovou nebo papírkovou animaci. Fáze jsou jednotlivě nasnímané momenty souvislého pohybu.

Muybridge-2 Většina fotografií zde jsou od slavného fotografa a průkopníka Eadwearda Muybridge.  Angličan narozený roku 1830 v Londýně. Celý život se zabýval fotografiemi a zasloužil se o označení vynálezce. Modelem mu většinou byla krajina, ale brzy jej vystřídaly fotografie lidského a zvířecího pohybu. Stále nevíte jak to tehdy udělal? Chytře použil při snímání několik fotoaparátů najednou a vznikla krásná studie pohybu. Ovšem cesta ke slávě byla trnitá a plná těžké práce.

 

Eadweard Muybridge se zasadil o vznik chronofotografie, proto je také považován za jeho zakladatele. Vynalezl zoopraxiskop a kinematoskop. Tyto dvě novinky sloužily k promítání pohyblivých obrázků. To vše bylo ještě dávno před objevením celuloidového kinofilmu.

    slon, fáze pohybu, animace slona  animace kočky fáze pohybu kočky, jak animovat kočku  animace koně, pohyb koně, fáze pohybu koněfáze krávy, animace krávy             animace ptáka jak animovat ptáka fáze letu ptáka   animace opice fáze pohybu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *