Kurzy

Díky zvetšujícímu se zájmu o tvorbu animovaného filmu můžeme s radostí konstatovat, že nabídka animačních kurzů všeho druhu se neustále zvětšuje a jsme za to nesmírně rádi!

Dílny, kde se naučíte základy animace či práce ve 3D, již dávno nejsou určené jen dětem. Na své si přijdou i dospělí, kteří se chtějí neustále učit novým věcem. A že je co se učit. Pojďme se podívat, jaké mají zájemci o animaci v České republice možnosti v oblasti kurzů a workshopů:

Animační kurzy a workshopy v Praze pro každého nabízí Muzeum Karla Zemana, Aeroškola a další!Animační kurzy a workshopy v Plzni od Animánie.

 Pokud jsme opomněli napsat o nějakém kurzu animace, napište nám prosím na info@animuj.cz.

2 komentáře: „Kurzy

 • 13. prosince 2016 (09:36)
  Permalink

  Dobrý den Aneto,
  velice děkujeme za pochvalu, moc si toho vážíme. Jsme rádi, že stránky plní svůj účel. 🙂
  K Vašemu dotazu: Nejprve záleží na úrovni obrazu a animace. Pokud si chcete animaci jen vyzkoušet, je do začátku zbytečné investovat vetší částku do zrdcadlovky a případných objektivů. Pokud máte lepší telefon, jednoduchou krátkou animaci můžete zkusit i na něm. Ale kvalita bude samozřejmě úplně jiná. Dnes je výhodou zrdcadlovek především to, že vytvořenou animaci po propojení se speciálním animačním softwerem můžete zpětně kontrolovat. Já mám zkušenosti s programem DragonFrame, ale jsou i jiné, podobné programy. Software však spolupracuje pouze s některými typy fotoaparátů. Doporučili bychom vám se proto podívat se na stránky http://www.dragonframe.com/camera.php, kde jsou vypsané přesné typy fotoaparátů. Vybírejte ze značek Nicon nebo Canon. Starší typy fotoaparátů, které tam vypisují, však nemusí spolupracovat s jejich aktuální trial verzí programů, kterou zdarma nabízí na vyzkoušení. Proto doporučuji hledat spíš v novějších řadách. Pokud ale budete hledat pak už konkrétní typ fotoaparátu, na intenretu jsou dosti rozdílné ceny. Prodejci větěinou nabízí k zrdcadlovce (tělu) i objektiv(y). Ty se pak samozřejmě dají dokupovat zvlášť, ale to je nejdražší část fotoaparátu. Pokud je pořízení zrdcadlovky pro váš finančně náročné, můžete animace dělat na jakýkoliv obyčejný digitální fotoaparát, budete se však muset smířit s obtížnější kontrolou nasnímaných fází.

  Přeji hezký zbytek dne.

  Karolína Čížková

 • 11. prosince 2016 (09:32)
  Permalink

  Dobrý den,
  především bych chtěla pochválit vaše stránky, jsou úžasné a nacházím zde spoustu inspirace. Chtěla bych se zeptat, jaký fotoaparát by jste mi doporučili na animaci, jestli musí mít zrcadlovku a objektiv?

  Děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.