Plzeň

Animánie je nejvýraznějším organizátorem animačních kurzů a workshopů v Plzni. Kromě dílen připravuje také filmové projekce.

Jste-li z Plzně a okolí, doporučujeme právě Animánii. Ta pořádá jak projekce animovaných filmů, tak i animační workshopy, kurzy i kroužky. Na své si zde přijdou naprosto všichni bez ohledu na věk.

Kroužky pro děti od 6 do 11 let

140203_AnimanieKroužky animace probíhají buď v pondělí, nebo v pátek na Husově náměstí 9. Kroužky vedou Tomáš Macek, který se zaměřuje na kreslenou animaci v programu Flash, zde se ale také naučíte základy pro tvorbu animovaného videoklipu, Martina Voráčková a Vít Voráček, kteří přibližují principy stop-motion animace, tak i základy obrazové postprodukce, kladou důraz i na filmovou řeč a rozbory animovaných filmů.

Kurzy pro děti (12-15let) a dospělé

Obrazová postprodukce a program After Effects

Tento kurz je určen každému nadšenci, kterého baví práce na počítači a rád by se jím třeba i živil. Kurz vedou Tomáš Babka a Martin Pertlíček. V tomto kurzu se dozvíte o základních principech fungování programu Adobe After Effects. Naučíte se v programu pohybovat a využívat jeho výhod. Seznámíte se s klíčováním, maskováním a základní animací.

Jestliže vás ale zajímá postprodukce i z jiného úhlu, doporučujeme zkusit kurz střihu a postprodukce. Naučíte se zde pracovat se základními principy ve střihačském programu Adobe Premiere. Dozvíte se zde i důležité informace o rozdílných filmových formátech, pochopíte zde ale i základy střihu a jeho možnosti ve filmu.

Kurz animace pro pokročilé

Kurz s Martinou Voráčkovou se zaměřuje jak na principy klasické stop-motion animace, tak i na obrazovou postprodukci. Kurz zahrnuje ale i teoretickou část, která se zabývá rozbory filmů a filmovou řečí. Pro více informací klikněte ZDE nebo se neváhejte se obrátit na email novakova@animanie.cz či na tel.číslo +420 725 618 381.