Praha

Nabídka animačních kurzů v Praze je v rámci České republiky nejpestřejší. Kromě nabídky našich vlastních intenzivních kurzů a přednášek můžete vybírat mezi Aeroškolou, Muzeem Karla Zemana a Free Cinema.

Free Cinema - partner webových stránek Animuj.cz

Free Cinema se zaměřuje jak na vzdělání v animovaném filmu, tak i v hraném. Nechybí ani kurzy pro fotografy. Organizátory a zkušené lektory můžete potkat na kulturních akcích nejen v Praze, ale i na místech po celé České republice. Pořádají jak kurzy pro veřejnost, tak navštěvují školy (mateřské, základní i střední), které chtějí svým žákům nabídnout filmové vzdělání. Přítomnosti Free Cinema si jistě všimnete i v kinech a festivalech, kde mohou nabídnout širokou škálu svých různorodých workshopů. Mezi ně patří plošková animace, kreslená animace, pixilace a tzn. Lunapark filmových vynálezů, kde se dozvíte vše o předchůdcích filmu.

Kompletní program čistě filmových či fotografických workshopů a dalších akcích naleznete ZDE.

Muzeum Karla Zemana zve na kroužek animované filmu pdo vedením zkušených lektorů ze Sdružení Ultrafun

Kurzy animace v Muzeu Karla Zemana má na starost občanské sdružení Ultrafun, které se zabývá výukou animovaného filmu a ostatních multimediálních technik. Muzeum tak pořádá workshopy a dílny animace určené nejen dětem, ale i dospělým. Vybrat si můžete z pravidelných kroužků, tak i v podobě nárazových kurzů. Ultrafun dlouhodobě spolupracuje s animačními festivaly v České republice, kde organizují workshopy pro školy.

Zájemci se v praxi seznámí s ploškovou neboli papírkovou animací, vyzkouší si základní principy loutkové animace a nakonec vytvoří krátký animovaný film (kreslený nebo loutkový). Nabídky aktuálních kurzů čtěte ZDE, rezervujte na info@muzeumkarlazemana.cz či se přímo obraťte na koordinátorku aktivit  zuzana.bukovinska@seznam.cz

Místo konání workshopů: Muzeum Karla Zemana, Saský dvůr – Saská 3, 118 00 Praha 1, Malá Strana u Karlova mostu. Více o Muzeu čtěte ZDE.

V Aeroškole jsou kurzy jak pro děti od 10 do 15 let tak pro dospělé nadšence. Aeroškola pořádá kurzy video tvorby také pro seniory. Zkušení lektoři nabízí více způsobů, jak se k animaci přiblížit. Děti mají možnost se zapsat do každoročního jarního kurzu animace. Podrobnější informace o kurzech a aktivitách Aeroškoly se dočtete ZDE.

Kurz animace v Roztokách u Prahy

Kurz animace je určen pro děti od 6 let, tak i pro dospělé. Seznámíte se základními technikami klasické animace. Lektorky Anička Krtičková a Bára Quaiserová nabízí kurzy animace i ro ty, kteří si základy animovaného filmu prošli a chtějí se ve svých dovednostech posunout dál. Kurzy animace v Roztokách u Prahy najdete v atelieru v Havlíčkově ulici. Je zde kladen poměrně individuální přístup podle dovedností a zkušeností s animací:

Intenzivní víkendová animační dílna pro rodiče a děti

Abyste se mohli zúčastnit této animační dílny, je zapotřebí přinést si vlastní foťák, notebook a stativ. Přes víkend vytvoříte společně krátké animované video a příště už budete vědět sami jak na to. Pochopíte základní principy a správný postup od nastavení fotoaparátu až po zvučení krátkého videa. Více o kurzech ZDE.

Kontakt: roztoc@roztoc.cz

Kurz kreslené animace

Kurz vhodný pro děti od 10 let a dospělé. Na kurzu se seznámíte postupně s každým krokem při tvorbě animovaného spotu. Od námětu přes storyboard, výtvarné návrhy až po animaci, stři a zvuk. Lektoři se věnují kreslené a ploškové animaci. V tomto duchu se ponese i celý kurz. Cena za 2 hodiny (2x 45minut) je 250 Kč. A kdy? Po domluvě ve všední den odpoledne a večer.

Zájemci o kurz se mohou hlásit na telefonu 774611766 či na emailu usedmiskal@gmail.com. Více informací o studiu naleznete ZDE. Studio se nachází na této adrese: Papírenská 115/7, 16000 Praha 6 Bubeneč