Making of

Pojem making of (nebo behind the scenes či the set/on the set) do češtiny překládáme jako film o filmu, o výrobě, ze zákulisí. Video s označením making of vám představí přesně to, po čem každý fanoušek onoho filmu v hloubi duše touží.

A jaký fanoušek nechce vědět, jak film vznikal? Zkrátka neuvidíte to, co v kině. Budete sledovat něco daleko lepšího! Díky odhalujícím videím a fotkám, které při výrobě animovaných filmů vznikají, můžeme zjistit, jak celý proces výroby probíhal a můžeme se z těchto zajímavým záběrů (či fotek) mnoho naučit. Je prostě úžasné sledovat nejlepší z nejlepších při mistrovské detailní práci.

Nakoukněte do obrovských animačních ateliérů, kde se staví honosné scény, které jako zázrakem ožijí a na plátně se změní v bombastickou podívanou. Jak to udělali? To zjistíte právě v mnohých videích, kterých je na internetu tisíce. Milujeme, když můžeme nahlížet přímo pod ruce úžasně zručným výtvarníkům nebo animátorům, které umí prostě zázraky.

Díky videím a fotkám dokumentující zdlouhavý vznik animovaných filmů lépe chápeme náročnost celého procesu. Taková videa jsou skvělou ukázkou i pro ty, kteří výrobě animovaných filmů příliš nerozumí.

Těšte se na zajímavá a obohacující videa plná překvapujících zjištění. Jako bonus přikládáme mnoho fotek prozrazující zrod těch nejslavnějších animovaných loutkových filmů. Klikněte na některých z těchto filmů a dozvíte se, jak vznikal váš oblíbený film: