Pat a Mat

4Československý seriál o dvou nebezpečně nešikovných kutilech Patovi a Matovi. Seriál se natáčel mezi lety 1976 až do roku 1990, a od té doby bylo natočeno 35 episod pod 7 až 9 minutách plné vtipných a napínavých příběhů ze života těchto dvou koumáků. Seriál byl produkován Krátkým filmem a.s. a také Slovak Television. Seriál Pat a Mat byl vytvořen stop-motion technologií. Jde o animaci plastelíny 18

Režisér není nikdo jiný než Lubomír Beneš, který Pata a Mata společně s Vladimírem Jiránkem také animoval. Lubomír Beneš jinak také dobře známému seriálu „A JE TO!“ zasvětil téměř celý svůj život. Kuťáky můžeme vidět i dnes a to prostřednitvím reklam na pojištění budov. Avšak to už s původním Patem a Matem nemá skoro nic společného. Na scénáři se kromě pana Beneše a Jiránka podílel J. Kubíček a V.Goldman. Seriál Pat a Mat ale nezůstal bez žádného ocenění. V roce 1987 získal zvláštní uznání naMezinárodním festivalu animovaných filmů v Annecy.

O bezvadnou a nezapomenutelnou hudbu se postaral Petr Skoumal, který vytváří v současné době hudbu také pro sérii pohádek Chaloupa na vršku, hudbu složil ale například takék Bartově filmu Klub odložených). Teď už se ale podívejte na krátký díl, kde se dozvíte mnohem více o celé výrobě seriálu:

This slideshow requires JavaScript.

1 komentář: „Pat a Mat

  • 20. ledna 2016 (16:24)
    Permalink

    Dobrý den,

    nerad prudím, ale máte chybu v textu. Hudbu k serialu A je to… složil Petr Skoumal a ne Soukal jak máte uvedeno v textu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.