Shrek

shrek-eddie-murphy-as-donkeyHned zezačátku bychom rádi vypíchli fakt, že tento velmi oblíbený animák, který zná téměř celý svět, získal historicky první cenu Oscara za nejlepší celovečerní animovaný film. Stalo se tak v roce 2002, kdy se ocenění této kategorie rovněž stalo na každoročních Oscarech předávat. Jestliže Vás zajímají i jiné oskarové celovečerníanimáky, doporučujeme kliknout také na naši stránku věnované právě oscarovým vítězům až po současnost ZDE.

Zpátky ale ke Shrekovi. Jistě Vás zajímá, jak probíhaly přípravy a následné animace. Přestože zatím v našich řadách není odborník či nadšenec do 3D počítačové animace, který by Vám o filmu napsal více, našli jsme pro Vás zajímavá videa, ve kterých můžete nahlédnout do výroby filmu.

 

Režie: Vicky Jenson (také Příběh žraloka) a Andrew Adamson (poté Shrek 2)

Film je založen na knižní předloze od Williama Steiga. Hudbu k filmu složil legendární a mezi americký tvůrci celovečerních animáků  proslulý John Powell. Složil hudbu k mnoha známým novějším animovaným 3D filmům (Kungu Panda, Happy Feet, Jak Vycvičit draka, Doba Ledová atd.) společně s Harrym Gregsonem-Walliamsnem. Ten se podílel jak na všech dílech Shreka tak na spoustě úspěšných hraných filmů.

Teď už se ale podívejte na making of o jednom z nejlepších 3D animáků:

http://www.youtube.com/watch?v=WoqiFfArXAEhttp://www.youtube.com/watch?v=ADBT8kp-xC0

2007-06-07_Shrek3_MakingOf_WEB shrek-storyboard shrekforeverafter_behindscenesrumpelstiltskin_hd Behind the scenes at the making of 'Shrek the Muscial' advert shrek_after SFA2 Jan-Švankmajer hp003 9653f3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.