The BoxTrolls

ZVEDNĚTE SE A ZAJDĚTE NA BOXTROLLS

Jestliže jste se do teď vymlouvali, proč nejít do kina na BoxTrolls, tak vězte, že po přečtení tohoto článku necháte výmluvy doma a vyrazíte do kin na česky zvané „Škatuláky“. Jde o film, který vznikal pro mnohé velmi dlouhou dobu. Příběh filmu je založen na oblíbené knize Here Be Monsters! Alana Snowa. Tvůrci filmu získali práva na zfilmování této knihy už před deseti lety a až v září tohoto roku byl film kompletně dokončen.

Není se čemu divit, když jedna sekunda filmu vzniká několik hodin – a to týmem profesionálních animátorů. Za celým filmem stojí především producent a hlavní animátor Travis Knight a nutno dodat, že jeho vliv a nadšení se nezvyklým dílem prolnulo do celého filmu. Pro ty, kteří se animací snaží živit či ji teprve studují a mají tu slušnost počkat, až plátnem proběhnout veškerá jména osob, které se na filmu podílely, bude velmi potěšující zprávou, že poslední scéna filmu je animace dvou loutek, které se baví o těžkém údělu animátora.

1597650_691528360925232_435195530_n Během zlehčování a vtipkování o těchto záhadných bytostech můžeme vidět samotného Travise Knighta, jak tyto dvě postavy dokonale animuje. Máme z této části filmu obrovskou radost a věříme, že někteří producenti začínají chápat náročnost stop-motion animace.

e9ee91a1da00754b9f230856b1a61395Režijně se na filmu BoxTrolls podílel Graham Annable a Anthony Stacchi, kteří mají jakožto tvůrci animovaných filmů bohaté zkušenosti. Graham Annable se nejprve osvědčil jako tvůrce počítačových her, některé i sám napsal. Ovšem jeho kariéra nabrala brzy na obrátkách a začal kreslit i storyboardy pro filmy Koralína a svět za tajnými dveřmi a následně i pro Paranormana. Po těchto úspěších byl další krok jasný. Anthony Stacchi je v tomto směru o něco známějším tvůrcem. Má na seznamu například Loveckou sezónu, kterou spolurežíroval či vytvářel velké množství storyboardů, jako bylo například devadesátkové 3Dčko Mravenec Z. Anthony Stacchi je známý také díky vizuálním efektům, které vytvářel kolem devadesátých let.

Spojením těchto tří úžasných tvůrců a sehraného týmu nemohlo vzniknout nic jiného než film nadupaný velkolepými scénami.

This slideshow requires JavaScript.

Při sledování naprosto dech beroucích záběrů téměř nestíháte sledovat ty nádherné a neskutečně propracované dekorace. V tomto filmu se také dočkáte četných davových scén, které byly na animování obzvlášť náročné, proto se rozhodlo, že se tyto scény budou animovat několikrát a pak se spojí ve výsledný záběr.

Boxtrolls-Ballroom-1 Breakdown-Crowd-4 DLNow_PH_Boxtrolls-Review_092414

Celý film vznikal v jednom z nejkouzelnějších míst, kde se můžou takové stop-motion filmy zrodit – studio LAIKA. To vzniklo při vytváření legendárního filmu Koralína a svět za tajnými dveřmi. The BoxTrolls je tudíž třetím filmem tohoto jedinečného studia. Studio se nachází ve Spojených státech amerických v Oregonu.

BoxTrolls_685

Film vypráví o životě v jednom malém městě, kde se dějí divné věci. Lidé se bojí vycházet ven a neohlíží se na druhé. Před deseti lety měly údajně zlé nestvůry unést a sníst malého chlapce z onoho města. Brzy se však divákovi ukáže pravda a příběh tak docela zajímavě ukazuje chování místních obyvatel. V mnohých momentech tak můžeme pozorovat, jak tvůrci brilantně charakterizovali chování různých postav, které byste z místa mohli vsadit do dnešní doby, kdy se nikdo nezajímá o své okolí a ignoruje opravdové problémy společnosti. Už jen tento aspekt je důvodem proč na film zajít. Ovšem zase se dostáváme do začarovaného kruhu. Po boxtrollácké „lekci slušného chování“ ještě neskončí poslední scéna filmu a lidé už vstávají z křesel a nedovolí ostatním film dokoukat do konce, o tom ale někdy později.

 

1 komentář: „The BoxTrolls

  • 27. srpna 2016 (18:12)
    Permalink

    Thank you for your comment 🙂 In Czech Republic is the only website which cover this theme. Stay in touch!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.