Muzeum Karla Zemana

Toto kouzelné místo se nachází v Praze na malebné Malé straně v bezprostřední blízkosti Karlova mostu. Při návštěvě nevšedního interaktivního muzea se můžete těšit na plno filmových triků a efektů, které doprovází celoživotní tvorbu známého českého filmového tvůrce Karla Zemana. Tento režisér a animátor celosvětově proslavil náš filmový průmysl právě svými inovacemi a dnes je považován za českého zakladatele filmového triku.

This slideshow requires JavaScript.

V každém jeho snímku narazíte na nesčetné množství iluzí, které uměl tvůrce mistrně použít tak, že běžný divák nepoznal, že jde o jednu z dalších mistrových fint. V Muzeu Karla Zemana pochopíte, jak jeho triky fungují. V Muzeu si můžete vše osahat a vyzkoušet a co víc, dokonce i vyfotit. V některých částech expozice jste k tomu dokonce vyzváni!

This slideshow requires JavaScript.

Výstava představuje Zemanovo dílo již od jeho prvních animací a loutkových filmů (Pan Prokouk), které vytvářel ve 40. letech až po jeho poslední film. Těžko posoudit, která část se nám zdála nejzajímavější. To budete muset posoudit vy – ale varujeme vás. Bude to těžké!

This slideshow requires JavaScript.

Celý koncept muzea je naprosto odlišný a unikátní. Hravost a interakce je neobyčejně zajímavá jak pro malé děti, tak i pro dospělé. Místo je ideálním i pro rodiny s dětmi. Nebude se nudit nikdo! Návštěvník má možnost zapojit se a vyzkoušet si na vlastním fotoaparátu či kameře různé trikové postupy. Postačí vám mobil nebo tablet!

Seznámíte se ale i s méně známými díly Karla Zemana. Poznáte originální loutky či doposud nezveřejněné fotografie a mnoho dalšího.

This slideshow requires JavaScript.

Veškerý doprovodný program a informace jsou k dispozici v angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, japonštině a čínštině. Muzeum má také vlastní obchod s upomínkovými předměty a dárky. Nechybí ani DVD s digitalizovanými filmy Karla Zemana, které si můžete taktéž zakoupit.

Muzeum Karla Zemana nabízí k prodeji DVD s filmy Karla Zemana.

Plavba

A pokud chcete mít z návštěvy muzea ještě větší zážitek, vydejte se na dobrodružnou plavbu elektrolodí pražskou Čertovkou a okolím Karlova mostu přímo z nástupiště Muzea Karla Zemana! Více o plavbě čtěte ZDE.

This slideshow requires JavaScript.

A co dál? Muzeum Karla Zemana nikdy nebylo jen obyčejné muzeum. Má za sebou téměř 5 let své existence a za tu dobu se rozrostlo o mnoho dalších aktivit. Nabízí kurzy a workshopy animace pro nadšence v každém věku či chystá dokonce i příměstský filmový tábor! Muzeum Karla Zemana navíc postupně restauruje (digitálně čistí) filmy Karla Zemana, díky čemuž si filmy Karla Zemana užíváme ve vysoké kvalitě.

Adresa Muzea Karla Zemana: (u Karlova mostu, v prostorách Saského dvora)

Otevřeno denně 10:00 -19:00 (poslední vstup v 18:00)

Saská 3, 110 00 Praha 1
Malá Strana u Karlova mostu

Kontakt:
e-mail: info@muzeumkarlazemana.cz
telefon: +420 724 341 091

http://www.muzeumkarlazemana.cz/

Vstupné ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.