Muzeum Karla Zemana

Toto kouzelné místo se nachází v Praze na malebné Malé straně v bezprostřední blízkosti Karlova mostu. Při návštěvě nevšedního interaktivního muzea se můžete těšit na plno filmových triků a efektů, které doprovází celoživotní tvorbu známého českého filmového tvůrce Karla Zemana. Tento režisér a animátor celosvětově proslavil náš filmový průmysl právě svými inovacemi a dnes je považován za českého zakladatele filmového triku.

This slideshow requires JavaScript.

V každém jeho snímku narazíte na nesčetné množství iluzí, které uměl tvůrce mistrně použít tak, že běžný divák nepoznal, že jde o jednu z dalších mistrových fint. V Muzeu Karla Zemana pochopíte, jak jeho triky fungují. V Muzeu si můžete vše osahat a vyzkoušet a co víc, dokonce i vyfotit. V některých částech expozice jste k tomu dokonce vyzváni!

This slideshow requires JavaScript.

Výstava představuje Zemanovo dílo již od jeho prvních animací a loutkových filmů (Pan Prokouk), které vytvářel ve 40. letech až po jeho poslední film. Těžko posoudit, která část se nám zdála nejzajímavější. To budete muset posoudit vy – ale varujeme vás. Bude to těžké!

This slideshow requires JavaScript.

Celý koncept muzea je naprosto odlišný a unikátní. Hravost a interakce je neobyčejně zajímavá jak pro malé děti, tak i pro dospělé. Místo je ideálním i pro rodiny s dětmi. Nebude se nudit nikdo! Návštěvník má možnost zapojit se a vyzkoušet si na vlastním fotoaparátu či kameře různé trikové postupy. Postačí vám mobil nebo tablet!

Seznámíte se ale i s méně známými díly Karla Zemana. Poznáte originální loutky či doposud nezveřejněné fotografie a mnoho dalšího.

This slideshow requires JavaScript.

Veškerý doprovodný program a informace jsou k dispozici v angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, japonštině a čínštině. Muzeum má také vlastní obchod s upomínkovými předměty a dárky. Nechybí ani DVD s digitalizovanými filmy Karla Zemana, které si můžete taktéž zakoupit.

Muzeum Karla Zemana nabízí k prodeji DVD s filmy Karla Zemana.

Plavba

A pokud chcete mít z návštěvy muzea ještě větší zážitek, vydejte se na dobrodružnou plavbu elektrolodí pražskou Čertovkou a okolím Karlova mostu přímo z nástupiště Muzea Karla Zemana! Více o plavbě čtěte ZDE.

This slideshow requires JavaScript.

A co dál? Muzeum Karla Zemana nikdy nebylo jen obyčejné muzeum. Má za sebou téměř 5 let své existence a za tu dobu se rozrostlo o mnoho dalších aktivit. Nabízí kurzy a workshopy animace pro nadšence v každém věku či chystá dokonce i příměstský filmový tábor! Muzeum Karla Zemana navíc postupně restauruje (digitálně čistí) filmy Karla Zemana, díky čemuž si filmy Karla Zemana užíváme ve vysoké kvalitě.

Adresa Muzea Karla Zemana: (u Karlova mostu, v prostorách Saského dvora)

Otevřeno denně 10:00 -19:00 (poslední vstup v 18:00)

Saská 3, 110 00 Praha 1
Malá Strana u Karlova mostu

Kontakt:
e-mail: info@muzeumkarlazemana.cz
telefon: +420 724 341 091

Vstupné

Muzeum Karla Zemana vstupné duben 2017

 Více informací o kombinacích a slevách na vstupném se dočtete ZDE.Muzeum Karla Zemana zve na interaktivní výstavu celoživotního díla filmového tvůrce Karla Zemana na Malou stranu do Prahy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *