NaFilm jd budoucí národní filmové muzeum, které představuje českou kinematografii tak, jako nikdo předtím.

NaFilm!

Projekt na NaFilm vznikl díky studentům Katedry filmových studií FF UK, kteří se rozhodli, že vybudují Národní filmové muzeum. Pomalu, ale jistě se jejich cíl plní. Druhý ročník interaktivní výstavy s názvem NaFilm: V pohybu 2 zůstává na pražské Národní třídě až do konce roku 2017! Tématem jsou i počátky a základní principy animace.

Týmů mladých zapálených organizátorů se povedlo nemožné. Studenti magisterského a doktorandského programu Katedry filmových studií FF UK se před několika lety rozhodli, že vybudují pro Českou republiku doposud neexistující muzeum českého filmu. Do konce roku 2017 se můžete sami přesvědčit, že tento projekt stojí za to vidět.

This slideshow requires JavaScript.

Do  náročného projektu se zapojilo spoustu nadšených lidí z mnoha oborů. Ti strávili nespočet měsíců nad plánováním interaktivní výstavy, kterou můžete navštívit od úterý do neděle (13 – 19 hodin) v Paláci Chicago na Národní třídě!

Díky obrovskému zájmu veřejnosti se tato událost prodlužuje do konce roku 2017. Z takového úspěchu máme velkou radost a věříme, že sen, na kterém organizátoři pilně pracují, se brzy vyplní a my se můžeme těšit na stálé Národní filmové muzeum.

Druhá výstava NaFilm: V pohybu bude prodloužena do konce roku 2017! Tentokrát byla tématem i animace a její počátky.

NaFilm! se dostal do povědomí veřejnosti mnohem dříve. Organizátoři dvakrát (a více než úspěšně) absolvovali crowfundingovou kampaň na portálu Hithit.cz. V roce 2015 vznikla první filmová výstava NaFilm, na kterou volně navazuje ta současná.

Druhá výstava NaFilm: V pohybu bude prodloužena do konce roku 2017! Tentokrát byla tématem i animace a její počátky.

Aktuální výstava se zabývá třemi hlavními tématy: podstata filmu, meziváleční avantgardisté a základní principy/techniky animace. My jsme z výstavy odcházeli nadšeni a můžeme s jistotou potvrdit, že jde o jednu z mála výstav, která nás opravdu bavila od začátku do konce. Sami jsme si vyzkoušeli a osahali zoetrop, laternu magiku, princip multiplánové kamery, flipbooky (o této technice se blíže rozepisujeme v tomto článku), zavítali jsme do virtuální reality pomocí speciálních brýlí, potkali jsme Hemalům hologram, okusili klasickou ploškovou animaci a na závěr si odpočali u krátkých českých snímků, které vznikly pod rukama velikánů animovaného filmu.

This slideshow requires JavaScript.

Jednoduše řečeno – máte se opravdu na co těšit. Při vstupu na vás dýchne příjemná a pohodová atmosféra, ze které je hned na první pohled zřejmé, že celý projekt je opečovávaný s láskou a nadšením mladých energických lidí. Vstupné je velice příznivé a na závěr prohlídky si můžete zakoupit některý z mnoha originálních suvenýrů. Výstava je vhodná pro všechny věkové kategorie. Vítány jsou i rodiče s dětmi a pro větší skupiny či školy lze přichystat i komentovanou prohlídku. Více informací o výstavě naleznete na stránkách NaFilm.

 

Kontakt:

telefon: 723 219 582 / 603 195 998
Otevřeno út – ne (13-19 hodin)
vstupné: základní 80 Kč  |  děti, studenti, senioři: 60 Kč  |  skupiny: 30 Kč