Muzeum Karla Zemana zve na oslavu 5.výročí. Čekejte čupr program:

Jakoby to bylo nedávno, kdy Muzeum Karla Zemana otevřelo brány Saského dvora pod Karlovým mostem a návštěvníci konečně spatřili tvorbu filmového tvůrce Karla Zemana v celistvé době. Dnes je to 5 let, co Muzeum funguje. Oslava bude přesně taková, jakou by si přál Karel Zeman – plná filmových dobrodružství!

Celodenní program v prostorách Muzea Karla Zemana a v nedalekém Kině 64 zní jako bezva plán na sobotu 7.října. Muzeum pro své návštěvníky připravilo další atrakci, která bude simulovat trikovou scénu z legendárního filmu Baron Prášil, který nedávno prošel kompletní digitalizací. Výsledkem bude triková fotografie, kterou si odnesete domů.

Celá akce je určena pro malé i velké nadšence do filmového umění. Na své si přijdou i ti, kteří už o filmu něco málo ví. Můžete se potkat s trikovým umělcem Borisem Masníkem, který vás provede kompletním vývojem triku ve filmu. Určitě doporučujeme také setkání s Ivem Marákem, který vás seznámí s procesem restaurování filmových děl do digitální podoby. Nebude chybět ani dcera Karla Zemana – Ludmila Zemanová.

Pozadu nebudou ani výtvarné dílny a workshopy, kde se, jak jinak, bude animovat o sto šest. V prostorách Kino64 pak budete mít jedinečnou možnost spatřit všechny Zemanovy filmy – a to i počátky jeho loutkové tvorby s panem Prokoukem.

Vstupenky na celou událost můžete již nyní zakoupit v e-shopu Muzea Karla Zemana.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.