Národní filmové muzeum: NaFilm prodlužuje výstavu!

Druhý ročník interaktivní výstavy s názvem NaFilm: V pohybu zůstává na pražské Národní třídě do konce roku! Tématem jsou i počátky a základní principy animace.

Týmů mladých zapálených organizátorů se povedlo nemožné. Studenti magisterského a doktorandského programu Katedry filmových studií FF UK se před několika lety rozhodli, že vybudují pro Českou republiku doposud neexistující muzeum českého filmu. A vypadá to, že jejich sen se stává pomalu, ale jistě skutečností.

This slideshow requires JavaScript.

Do  náročného projektu se zapojilo spoustu nadšených lidí z mnoha oborů. Ti strávili nespočet měsíců nad plánováním interaktivní výstavy, kterou můžete navštívit od úterý do neděle (13 – 19 hodin) v Paláci Chicago na Národní třídě!

Díky obrovskému zájmu veřejnosti se tato událost prodlužuje do konce roku 2017. Z takového úspěchu máme velkou radost a věříme, že sen, na kterém organizátoři pilně pracují, se brzy vyplní a my se můžeme těšit na stálé Národní filmové muzeum.

Druhá výstava NaFilm: V pohybu bude prodloužena do konce roku 2017! Tentokrát byla tématem i animace a její počátky.

NaFilm! se dostal do povědomí veřejnosti mnohem dříve. Organizátoři dvakrát (a více než úspěšně) absolvovali crowfundingovou kampaň na portálu Hithit.cz. V roce 2015 vznikla první filmová výstava NaFilm, na kterou volně navazuje ta současná.

Druhá výstava NaFilm: V pohybu bude prodloužena do konce roku 2017! Tentokrát byla tématem i animace a její počátky.

Aktuální výstava se zabývá třemi hlavními tématy: podstata filmu, meziváleční avantgardisté a základní principy/techniky animace. My jsme z výstavy odcházeli nadšeni a můžeme s jistotou potvrdit, že jde o jednu z mála výstav, která nás opravdu bavila od začátku do konce. Sami jsme si vyzkoušeli a osahali zoetrop, laternu magiku, princip multiplánové kamery, flipbooky (o této technice se blíže rozepisujeme v tomto článku), zavítali jsme do virtuální reality pomocí speciálních brýlí, potkali jsme Hemalům hologram, okusili klasickou ploškovou animaci a na závěr si odpočali u krátkých českých snímků, které vznikly pod rukama velikánů animovaného filmu.

This slideshow requires JavaScript.

Jednoduše řečeno – máte se opravdu na co těšit. Při vstupu na vás dýchne příjemná a pohodová atmosféra, ze které je hned na první pohled zřejmé, že celý projekt je opečovávaný s láskou a nadšením mladých energických lidí. Vstupné je velice příznivé a na závěr prohlídky si můžete zakoupit některý z mnoha originálních suvenýrů. Výstava je vhodná pro všechny věkové kategorie. Vítány jsou i rodiče s dětmi a pro větší skupiny či školy lze přichystat i komentovanou prohlídku. Více informací o výstavě naleznete na stránkách NaFilm.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.