Nové loutkové filmy, které vám nesmí uniknout!

Rozjezd našeho nového e-shopu pro animátory nás zaměstnává tak, že jsme vás skoro zapomněli varovat před vlnou nových animovaných loutkových filmů (hanba nám!), které by rozhodně neměly zůstat bez povšimnutí. Valí se na nás hromada skvělých filmů, na které rozhodně stojí za to zajít do kina, které to jsou?

Loutkové filmy sledují malí, velcí, širocí i tencí. A proč? Protože se jedná podle našeho názoru o nejvtipnější animační techniku. Hned v závěsu je počítačová 3D animace a kreslená animace, ale loutka je pro nás největší studna srandy! Navíc stop-motion (pookénková frame-by-frame animace) je nejoblíbenější animační technologie u současných mladých tvůrců, takže doufáme, že nás čeká pořádná nálož dalších a dalších stop-motion animáků. Dost blábolení okolo, pojďme se kouknout, co nás, animátorské nerdíky, čeká za parádu:

Ačkoliv loutkový film Pračlověk (Early Man, 2018) od anglického studia Aardman Animations ještě obráží malá česká kina, tvůrci neusnuli na vavřínech a už dávno pracují na dalších filmech. Ovečku Shaun určitě znáte. Z krátkých epizod i stejně povedeného celovečerního filmu Ovečka Shaun ve filmu (Shaun the Sheep Movie, 2015). Nyní studio chystá pokračování s názvem Shaun the Sheep Movie 2. Většina výrobního týmu pracovala i na prvním díle, tudíž netřeba obav. Přípravy na výrobu filmu začaly v lednu 2017, tak první ukázky k filmu ještě chvilku k vidění nebudou.

Mnohem víc jsme se načekali u filmu Slepičí útěk (také od Aardman Animations), který vznikl v roce 2000. Přesně tak, osmnáct let trvalo, než se studio rozhoupalo k pokračování. Všechno je ale zatím v plenkách, tak jsme sami zvědaví, jak se výroba bude vyvíjet!

Další animační studio, které rozhodně nechce zůstat pozadu, je oregonská Laika, která právě pracuje na svém pátém celovečerním loutkovém filmu. Název filmu zní Missing Link. Přirozeně půjde o jejich doposud nejambicioznější loutkový animovaný snímek, který by měl spatřit světlo světa již na jaře 2019 (až za rok?!). Režisérem filmu bude tentokrát Chris Butler (Norman a duchové či scénář filmu Kubo a kouzelný meč).  Producent Travis Knight se nechal slyšet, že Missing Link bude drsná komedie plná emocí a bláznivého humoru. No, uvidíme. Hlavním tématem filmu bude hledání místa, kam skutečně patříme. Myslíme, že se máme po technologické, výtvarné i příběhové stránce nač těšit!

Nezůstaneme ale jen u velkých studií a koukneme se na menší nezávislá animační studia. Animortal Studio právě pracuje na filmu, jaký tady dlouho nebyl. Ještě letos přijde do kin film Chuck Steel: Night of the Trampires. Jedná se o akční (lehounce hororovou) komedii, která osloví o něco starší publikum. Ostatně, posuďte sami:

Za zmínku (a nejen to) stojí první irský celovečerní stop-motion film Captain Morten and the Spider Queen z dílny studia Telegael. Doslova jsme žasli nad krásným vizuálem, propracovanými loutky a nenásilným propojením s obrazovou postprodukcí. Koukněte na trailer:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.