1932

V roce 1932 nastala ve světě animovaného filmu velká změna. Právě se chystáte shlédnout film, který nejenže dostal Oskara, především jde o první barevný animovaný film na světě. Jak jinak, jde o produkci studia Walta Disneye. Film byl barven tříbarevným systémem Technicolor.Film Flowers and Trees je prvním krátkým animovaným filmem, který získal ocenění Oskara ve své kategorii.

V roce 1932 nastala ve světě animovaného filmu ještě jedna velká změna. Právě se chystáte shlédnout osmiminutový film, který nejenže dostal Oskara, především jde o první barevný animovaný film na světě. Kdo jiný by stál za tímto revolučním filmem, než studio Walta Disneye. Film byl barven tříbarevným systémem Technicolor.


Režisér animovaných filmů Burt Gillet (Flowers and Trees 1932 a Tři malá prasátka 1933
Filmy ale nikdy nerežíroval samotný Walt Disney, měl na to své lidi a staral se o produkci jednotlivých filmů. V tomto případě se režie ujal Burt Gillet, který o rok později režíroval o mnoho slavnější, a Oskaram též oceněná, Tři malá prasátka (Three Little Pigs). Ale i na takto krátkém animovaném filmu nepracoval jen sám Gillet. Není žádnou novinkou, že se na výrobě filmu nejvíc nadřeli Disneyho animátoři, na které si dnes již nikdo nevzpomene. Někteří z nich tvořili základ oddělení samotné animace ve studiu a později se jim říkalo v překladu Disneyho devět starců (Disney´s Nine Old Men). V případě filmu Flowers and Trees to byli Les Clark (člen Disney´s Nine Old Men), David Hand a Tom Palmer. Někteří z nich se vypracovali až na post samotného režiséra v Disneyově studiu a v titulcích byli uváděni na stejné úrovni jako sám Walt Disney. Všichni tito animátoři jsou ale dnes již v animátorském nebi a nastoupila po nich generace 3D animátorů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.