Pitching. Žhavé téma na Anifilmu!

Ať se nám to líbí či nikoliv, slovo pitching je i pro zasvěcené velmi ošemetným. Všichni, kteří se s tímto termínem setkávají, tajně doufají, že nějaký český obrozenec konečně přijde na lepší označení.

A co to vlastně znamená? K čemu se pitching používá? A proč o něm vůbec píšeme na Animuj?! Základem tohoto anglikého slova pitch je v českém jazyce nadhazování, nadhodit, výběrové řízení, tender...To všech úzce souvisí s tradiční událostí, která se koná v rámci Mezinárodního festivalu animovaného filmu v Třebíči, který právě v plném proudu.

Pitching je především verbální prezentace filmu či televizního seriálu za účelem získat finanční prostředky pro jeho vznik.

Každoroční součástí Anifilmu je Visegrad Animation Forum, na které dorazí z celé střední a východní Evropy zkušení profesionálové z oboru animace. Nejdůležitější součástí toho programu je soutěž různorodých animovaných projektů, které jsou prozatím ve vývojové fázi.

Na letošní ročník Vigegrad Animation Forum (VAF) se přihlásili tvůrci animovaných filmů z mnoha zemí (Chorvatsko, Česká republika, Maďarsko, Makedonie, Polsko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko). Ti do Třeboně mezi dny 2. až 4.května 2017 přijeli představit, a co možná nejlépe odprezentovat své budoucí animované filmy.

Visegrad Animation Forum je tradičně součástí Anifilmu i letos!

Níže vybrané projekty jsou však již selekcí z mnoha a mnoha přihlášek. Tudíž už jen samotná přítomnost na VAF a možnost před porotou a poměrně publikem představit svůj projekt je velký úspěch. Navíc na těchto akcích nechybí různí producenti, které může váš námět zaujmout i přesto, že hodnotící vyberou jiný projekt. V případě, že soutěžící zaujme svým přednesem, previzualizací nebo již hotovými výtvarnými návrhy či loutkami atp.,získá 2 000 eur (cca 53.000 Kč) na výrobu animovaného filmu.

Visegrad Animation Forum je tradičně součástí Anifilmu i letos!

Ač to tak nevypadá, pitching je pro ty, kteří projekt prezentují, velmi stresující záležitost. Zvláštně pokud jde o plašší animátory, kteří si na prezentace a dav lidí příliš nepotrpí. O to víc přejeme všem soutěžícím hodně štěstí a věříme, že VAF zůstane tradičně bez újmy na zdraví! 🙂

This slideshow requires JavaScript.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.