Přihlaste svůj animovaný projekt na Visegrad Animation Forum 2018!

V rámci třeboňského festivalu Anifilm se 1. – 3. května 2018 uskuteční tradiční Visegrad Animation Forum (VAF). Pro animační průmysl střední a východní Evropy je tato událost velmi důležitá. Letošní VAF navíc přichází s velkými novinkami. Chcete být součástí této mezinárodní soutěže? Přihlašujte zdarma své projekty do 31.ledna 2018! A proč je dobré se zapojit?

VAF se koná tradičně v rámci festivalu Anifilm v Třeboni (1. – 6. května 2018). Není to ale jen pouhá soutěž. Během této události se hodně naučíte a získáte něco, co vám za celou dobu studia na škole nedali – zkušenost. Potkáte klíčové zástupce animačního průmyslu z různých zemí,  přes stovku filmových profesionálů – animátory, režiséry, producenty, dramaturgy televizních stanic, ředitele festivalů, distributory nebo zástupce národních filmových fondů. Tito odborníci každoročně navštěvují Anifilm, aby poznali mladé tvůrce a jejich vize. Diskutují o příležitostech v oboru, možnostech financování nebo strategiích pro další rozvoj. Cílem setkání je seznámení účastníků a jejich vzájemné propojení. Na této tradiční události mají tvůrci animovaných filmů možnost prezentovat své projekty a získat tak finanční odměnu 2000 EUR na další vývoj své práce. To zní jako parádní výzva. Do jakých kategoií můžete své projekty přihlásit?

Krátký film (délka max. 20 minut)

Seriál/TV speciál (webový nebo televizní seriál v jakémkoliv formátu a filmy nad 20 minut)

Vybraní účastníci získají jedinečnou šanci konzultovat svou práci se skutečnými odborníky a lépe se tak připravit na soutěžní pitching. Co je to pitching zjistíte v našem článku. Organizátoři VAFu nyní spolupracují s prestižním sdružením CARTOON, díky čemuž získají výherci kategorie Seriál/TV speciál přímý postup na Cartoon Forum 2018 (Toulouse, Francie). 

A teď další skvělá novina. Poprvé v historii VAF proběhne soutěž pro celovečerní animované filmy! Porota VAF vybere ten nejlepší projekt z každé země (Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovensko a Slovinsko). Pět týmů představí své plány evropským distributorům a poté se postupně setkají s důležitými osobnostmi animačního průmyslu. Nejzajímavější projekt automaticky postoupí na prestižní Cartoon Movie (Bordeaux, Francie).

Díky spolupráci s workshopem Animation Sans Frontiers (ASF) obdrží jeden režisér či producent stipendium ve výši 1 000 EUR. Tim Leborgne, vedoucí projektu ASF, vybere vítěze z obou kategorií (Krátký film a Seriál/TV speciál). Na slavnostním vyhlášení bude také udělena Cena zvukové postprodukce v hodnotě 1 000 EUR, tu získá nejlepší krátký film. Toto ocenění poskytne polské studio Piotra Kubiaka a pokryje zvukovou postprodukci včetně využití studia a služeb zvukového inženýra po dobu 5 dnů.

INFORMACE PRO PŘIHLÁŠENÍ DO SOUTĚŽE:

Přihlašujte do: 31. ledna 2018
Podrobná pravidla naleznete zde.
Přihlášení vašeho projektu zde.
V případě jakýchkoli otázek prosím pište na submit@visegradanimation.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.