První kalendář pro animátory bude brzy na světě!

Před několika týdny nás políbila múza. Rozhodli jsme se, že vytvoříme pro tuzemské i zahraniční animátory první animátorský kalendář. Do jeho výroby jsme dali veškeré své síly a schopnosti. Seděli jsme dlouhé hodiny a dny u notebooků a volali jsme na všechny světové strany. Výsledek se ale dostavil a vy se můžete brzy těšit na první animátorský kalendář na světě!

V čem se takový kalendář pro animátory liší od toho klasického? Ačkoliv mají tito umělci často tolik práce, že jim jednotlivé dny v týdnu dokonale splývají, nepodléhají kalendářní měsíce speciálním pravidlům. Tento nástěnný A3 krasavec s názvem „JSEM ANIMÁTOR“ představuje dvanáct současných animátorů z šesti různých států svou animační tvorbu.

OBSAH KALENDÁŘE

Neváhali jsme a oslovili rovnou ikonu ze světa stop-motion animace Barryho JC Purvese, který získal přes šedesát ocenění za svou animátorskou tvorbu a on s radostí souhlasil. Součástí kalendáře je také animátor Jaromír Plachý z Amanita Design. Ta brzy vypustí do éteru herního průmyslu novou počítačovou hru Chuchel. Zapojit se rozhodlo také izraelské animační loutkové studio Tom and Hani, které se bude chlubit posledním snímkem Lili. Spolupráci s námi opět navázal Jan Míka ml., tvůrce kombinovaných animovaných filmů (JSME PŘECE LIDI). Kalendář budou zdobit také ukázky loutkové tvorby animátorek z Německa – Veronica Solomon a Anne Breymann. Projekt mj. podpořila svou nádhernou tvorbou animátorka Lucie Sunková, která se zaměřuje na animaci olejových barev na skle.

Malá ukázka:

This slideshow requires JavaScript.

Kromě těchto tvůrců se přidala italská umělkyně Ilaria Comisso, která se zaměřuje na character design animačních loutek. Velkou radost máme i z animátora počítačových her a seriálů Bohumila Sodomy či z účasti animátorky Denisy Grimmové, která představí svůj budoucí celovečerní animovaný film Napínavá setkání – Na lavičce s vlkodlakem. Dalším váženým členem tohoto projektu je Jasper Kuipers z Nizozemska, který se věnuje různým animačním technikám. V našem kalendáři bude prezentovat loutkový film Finity Calling:

A CO VÍC

Animátorský kalendář bude obsahovat veškerá důležitá data, která se týkají animačních festivalů (termíny pro odevzdání soutěžních filmů, data konání festivalů) či narozeniny slavných animátorů – a to jak současných, tak i těch, kteří jsou již v animátorském nebi. Buďte trpělivý, kalendář je právě ve výrobě a o možnosti koupi vás budeme viditelně informovat. Můžeme vám ale už teď říci, že bude stát opravdu za hřích. Všichni animátoři, těšte se! Zatím sledujte facebook Animátorský kalendář. 

Již brzy na e-shopu Animuj.cz!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.