nové série kařečích příběhů od studia Walta Disneye, rozhovor se studentkou FAMU Eliškou Děckou

Rozhovor na ČT: o nových Kačerech a vývoji české animované tvorby

Nenechte si ujít zajímavý rozhovor České televize ve Studiu 6 s kandidátkou na docenturu na pražské FAMU. V interview se dotkne nejen nových dílů Kařečí příběhy, které studio Disney vytvořila technologií 360°, ale i současného vývoje českých celovečerních animovaných filmů.

Eliška Děcká je zakladatelkou neziskové organizace na podporu nezávislého animovaného filmu AniScreen, kterou můžete znát i pod názvem AniPromítačka. Na tu můžete narazit všude, kde je možné promítnout krátké animované filmy – právě na ty se organizace zaměřuje.

Kačeří příběhy 360° budou k vidění již toto léto a můžete se těšit opravdu netradiční zpracování. K 30.výročí se studio Disney rozhodlo zpracovat obraz do podoby 360°. V praxi to znamená, že si divák bude moci prohlédnout kompletně celou scénu dokola. Avšak jak sama Eliška Děcká tvrdí, ukázky prostředí nových dílů nepůsobí příliš propracovaně a jedná se spíše o nehybná pozadí. Brzy si ale o nových Kařečích příbězích uděláte sami obrázek. Zatím je k dispozici několik ukázek:

Odkaz na celý rozhovor: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096902795-studio-6

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.