Sobotní animační kurzy ve Vysokém Mýtě

V rámci 11. ročníku festivalu Sodomkovo Vysoké Mýto můžete tuto sobotu 3.6. 2017 procitnout do kouzelných a dodnes fascinujících počátků animovaného filmu či se zúčastnit animačního workshopu, který je určen pro děti i dospělé!

Hned v dopoledních hodinách nachystala vzdělávací společnost Free Cinema pro malé návštěvníky v rámci tradičního festivalu ve Vysokém Mýtě originálních workshop Lunapark filmových vynálezů“, v němž děti zjistí, jak vznikaly první přístroje, které navozovaly lidskému oku iluzi pohybu. Tyto vynálezy vznikly mnoho let před objevením filmu. Tato dílna se bude konat v sobotu 3.6.2017 od 9:00 do 9:45 hodin.

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o možnostech animovného filmu, se mohou zúčastnit dalšího workshopu, který nese název „A-ni-ma-ce pro děti i dospělé!“. Ten začne od 11:00 hodin a potrvá do 14:45 hodin. Na něm se malí i velcí nadšenci do animace dozví, jaké cesty v animované tvorbě existují a zjistí, že u kreslené animace to zdaleka nekončí. Součástí tvorby bude i ruchový a hudební doprovod, který si účastníci tohto jednorázového kurzu sami vytvoří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.