Soutěž: vyhrajte intenzivní kurz STORY & CHARACTER DESIGN LABS od Anomalie

Účast na tradiční Anomalii nebyla nikdy tak na dosah jako dnes. Její organizátoři připravili jedinečnou šanci pro všechny nadšence do character designu a vývoje příběhů pro animovaný film. Soutěžit může každý, kdo má odvahu rozvíjet se. Jak se zapojit čtěte níže.

Nejprve pro neználky. Anomalie letos pořádá již 11.ročník úzce zaměřených intenzivních kurzů z oblasti animace. Nikam neletíte, toto letní soustředění se koná v české Litomyšli. Ačkoliv jsme malá země, tvůrci Anomalie dokázali, že to nic neznamená. Ve světě se probojovala mezi dvacet nejlepších mezinárodních škol animace.

Během trvání Anomalie vás různými kurzy provedou lidé, kteří pracovali na filmech jako je Hledá se Nemo, Ratatouille, Ukradené Vánoce atd. Zkrátka a dobře za vámi přiletí profesionálové z Pixaru a pokusí se vám předat co nejvíce zkušeností a znalostí, které vám ve škole nikdo neprozradí.

A takový kurz můžete získat stipendium. Kdo by se nepokusil získat značně zvýhodněnou jízdenku na dvoutýdenní vývojový inkubátor STORY & CHARACTER DESIGN LABS, byl sám proti sobě. Během kurzu pracujete s celým svým pětičlenným týmem. Soutěž mohou vyhrát tři tvůrčí týmy, které budou vyvíjet vlastní projekt po boku dvou profesionálů z Pixaru. Kteří to jsou?

Jak správně na vývoj vašeho příběhu vám odhalí Nathan Stanton a design postav pro animaci povede jeden z hlavních art directorů a produkčních výtvarníků studia Pixar Ricky Nierva. Tito chlapíci se mohou zaručit za to, že dostanete to nejlepší, co v tomto odvětví lze získat.

Ricky Nierva a Nathan Stanton

Jak soutěžit? Tvůrčí týmy zpracují základní popis projektového záměru pro animovaný celovečerní film, krátký film, nebo seriál. Termín pro přihlášení je 10.dubna. Soutěžní tým lze sestavit z autora (režiséra), scenáristy a storyboardisty, kteří se budou účastnit Story labu, a ještě dva výtvarníci, kteří navrhnou design postav v rámci Character design labu. Týmy si zvolí žánr animovaného filmu a cílovou skupinu – děti od šesti do devíti let, rodinu, nebo dospělé.

Soutěžní návrh zašlete do 25. dubna. Odborná porota během festivalu animovaných filmů Anifilm v Třeboni (1. – 6.května 2018) rozhodne, které tři týmy své návrhy zrealizují v inkubátoru na kurzech Anomalie 2018 v Litomyšli.

Animalia pořádá soutěž! 15 stipendií na anomalii 2018!

Proč Inkubátor? Jeho cílem je posílit mezi českými tvůrci týmovou spolupráci. Podle zakladatele Anomalie Davida Touška jsou tvůrčí týmy nejdůležitější prvek fungujícího animačního průmyslu: „Na velkých projektech celovečerních filmů či seriálů pracují týmy, nikoliv samostatní autoři. Kreativní vývoj je stavěn na vzájemné tvůrčí diskusi. Kdo své práce sdíli s druhými a získává jejich názor, rozvíjí projekt efektivněji, jak uvedl minulé léto náš host ze studia LAIKA Mike Cachuela. Zároveň je potřeba spolupráce se špičkovým mentorem. To jsou ingredience a nástroje úspěchu.

Podle Touška se čeští tvůrci nemusí bát, že by je zahraniční mentoři nutili jít přísně „pixarovskou“ cestou: „Čeští tvůrci budou v roli režisérů vlastních příběhů a designu a tito špičkoví odborníci se budou muset přizpůsobit jejich příběhům a výtvarným stylům. Pomohou tvůrcům nastavit si efektivní proces vývoje a provedou je tak ‚temným lesem‘ vývoje projektů, se kterým mají nezpochybnitelné zkušenosti, aby jejich příběhy byly srozumitelné globálnímu publiku. Výtvarníci zažijí reálnou spolupráci v kontextu vlastního příběhu a seznámí se s osobním procesem Rickyho Niervy, který navrhuje postavy na základě psychologie postav v kontextu příběhu.

Podrobná pravidla soutěže i přihlášky najdete na stránkách www.anomalia.eu/soutez.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.