Na jakou školu ano, kterou raději ne? Studium animace v ČR.

Studium animace na střední, vyšší a vysoké školy v České republice

Na jakou školu se po základní nebo střední přihlásit? Rádi kreslíte, tvoříte nebo vymýšlíte příběhy? Zkuste studium animace. V České republice se začíná zájem o tento obor opět probouzet. Velký zájem je o počítačovou animaci a vizuální efekty. Vyučují se ale i klasické techniky. Na jakou školu se tedy zaměřit?

Ačkoliv se vzdělání na českých školách stále většinou nemůže rovnat západní úrovni animačních škol, všímáme si určitého vývoje a zlepšení. Některé školy, kde se vyučuje animace a vizuální efekty pochopily, že odvolávat se na tradici české animace nestačí – ta je s ohledem na neustálý vývoj animované tvorby dávnou historií.

Pokud se chcete hlásit na umělecké školy se zaměřením na animaci mimo Prahu, nabízí se Plzeň, Písek, Jihlava, Ostrava či Zlín.

Školy, o kterých zde píšeme, se často soustředí na jeden či dva druhy animace – klasická a obrazová postprodukce/ 3D, 2D animace. Novinkou na některých školách je ale obor Game Design, který se stává stále více žádoucím nejen u zájemců o studium, ale i v praxi.

Výuka animovaného filmu se odvíjí především od možností konkrétní školy, ať už jde o finance školy, její prostory nebo přímo vedení školy a katedry animace. Vytvořili jsme pro vás přehled středních, vyšších a vysokých škol animace, kde podrobně představíme možnosti jednotlivých oborů:

  • Střední školy se zaměřením na animaci
  • Vyšší odborné školy se zaměřením na animaci
  • Vysoké školy se zaměřením na animaci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.