Animační a filmové tábory 2017

Tábory 2017

PŘÍMĚSTSKÝ ANIMAČNÍ TÁBOR PRO DĚTI OD MUZEA KARLA ZEMANA

Filmové tábory jsou v kurzu a tak ani Muzeum Karla Zemana není pozadu. Již čtvrtým rokem přichystali organizátoři pro malé filmové nadšence letní příměstský tábor, který se koná přímo v prostorách muzea na pražské Kampě u Karlova mostu. Vaše ratolesti se na několik dní stanou váženými členy filmového štábu a okusí výrobu vlastního filmu!

This slideshow requires JavaScript.

Nemine je ani práce s greenscreenem a naučí se základní principy klíčování – neboli odstraňování barevného pozadí. Seznámí se ale také s dalšími postprodukčními metodami, bez kterých se dnes žádný filmový tvůrce neobejde. Aby si děti odnesly z filmového soustředění co možná nejvíce, setkají se s filmovými profesionály, kteří jsou připraveni čelit všemožným otázkám.

This slideshow requires JavaScript.

Historie a vývoj animace je kouzelná věda, proto se při přípravách bohatého programu nezapomnělo ani na počátky animovaného filmu. Děti si například vyrobí vlastní zoetrop!

Dalšími body programu je návštěva znovu otevřené vily Jana Wericha či speciální workshop, kde se učastníci naučí základům knihařství.

Závěrem tábora čeká všechny děti, rodiče a kamarády tzv. dotočná na lodi. Nebude chybět ani projekce filmů, které děti vytvořily.

Praktické informace

Táborové termíny – 8 turnusů:

3. 7. – 7. 7. 2017

10. 7. – 14. 7. 2017

17. 7. – 21. 7. 2017

24. 7. – 28. 7. 2017

31. 7. – 4. 8. 2017

7. 8. – 11. 8. 2017

14. 8. – 18. 8. 2017

21. 8. – 25. 8. 2017

Děti čeká pestrý program od rána do pozdního odpoledne. Vše začíná příchodem dětí mezi 7:45 – 8:15 a končí vyzvednutím ratolestí od 18:00 do18:30 a to vždy v prostorách Muzea Karla Zemana na adrese Saský dvůr, Saská 3, Praha 1. Organizátoři se pak už postarají o zbytek, tedy o zábavu, bezpečí i veškeré občerstvení (po domluvě lze zajistit bezlepkovou či vegetariánskou stravu atp.)

Tábor je určen pro děti od 7 do 15 let. Kapacita jednoho turnusu je 14 dětí. Cena vč. strany činí 3 950 Kč. V případě zájmu je nutná rezervace na tel. +420 724 341 091 či e-mailem(info@muzeumkarlazemana.cz). Rezervace je platná po uhrazení plné částky nebo 50% zálohy.

ANIMAČNÍ DĚTSKÝ TÁBOR AERTĚK

Kromě vzdělávacích kurzů, workshopů a přednášek pořádá Aeroškola také filmový/animační pobytový tábor zvaný Aertěk, který letos slaví 10 let.  Již třetím rokem je k mání speciální turnus zasměřený čistě na stop-motion (pookénkovou frame by frame) animaci. Děti si na táboře vyzkouší hned několik animačních technik. Avšak musíme mnohé z vás zklamat – kapacita je plná, tudíž už nelze děti přihlásit. Místo na tomto táboře doporučujeme rezervovat s velkým předstihem.

Jak Aertěk probíhá? Děti se učí, jak vymyslet a napsat poutavý příběh, ale naučí se i správně animovat a vyzkouší si i postprodukční práce. Děti se také seznámí s obrazovou postprodukcí, bez které se neobejde téměř žádný filmový tvůrce. Aertěk je jedinečná možnost, jak se potkat s dalšími dětmi, které animace opravdu zajímá a načerpají spoustu zkušeností ale i skvělé zábavy. Tento tábor je jedna z možností, jestliže chcete své děti podpořit v jejich vlastní animační tvorbě.

Aertěk každý svůj  turnus slavnostně zakončí premiérou v kině Aero, kde děti promítnou hotové filmy svým rodinám a přátelům. Tábor je určen přibližně pro děti ve věku 10 – 14 let.