Uherské Hradiště 2017: Letní filmová škola a animační kurzy

Všichni nadšenci do filmového umění se každoročně setkávají na tradiční události zvané Letní filmová škola. Tato výjimečná akce se koná i letos, a to 28. 7. – 6. 8. 2017 opět v Uherském Hradišti. I přesto, že je historické město na hony vzdálené Praze, nikdy si tento festival nenechají ujít stovky příznivců jak hraných, tak animovaných filmů. Součástí programu jsou i animační kurzy od Free Cinema. Jaký program připravili tentokrát?

Můžete se těšit na program nejen plný klasické animace, ale i workshopy, kde se zaměříte na předanimační techniky. Rozhodně si nenechte ujít sobotní program, kde si hned v dopoledních hodinách vyzkoušíte výrobu zoetropu či praxinoskopu. Po sobotním obědu následuje lekce pixilace, kterou by měl ovládat prostě každý. Po náročném animování si můžete dopřát odpočinek v podobě projekce večerníčkových klasik jako jsou O loupežníku rumcajzovi, Bob a bobek, Max a Šebestová, Maxipes Fík a další.

Nedělní odpoledne bude ve znaku barevného pozadí, bez kterého se dnešní filmový průmysl neobejde. Odpoledne se naopak vrátíte v čase a vyzkoušíte si základní principy pohybu, které předcházely animaci jakou známe dnes.

V pondělí si můžete vynahradit workshopy, které jste propásli nebo se večer můžete těšit nejen na klasické večerníčky. Mezi nimi budou například bubáci a hastrmani, Edudant a Francimor, ale v rámci projekce uvidíte i novější přírůstky jako jsou příběhy O kanafáskovi, Tarbíci nebo Krysáci.

Úterní dopoledne rozhodně není dobré prospat. Hned v 10:00 vás čeká animační workshop, kde nakouknete pod pokličku kreslené animaci. Kurz je vhodný jak pro malé tak i velké nadšence do kreslení! Poté se můžete zúčastnit dalšího workshopu – vyrobte si vlastní plakát k vašemu oblíbenému filmu! Propagace vašeho filmu je jedna z nedůležitějších kroků při výrobě filmu, proto ani na tuto část výroby nesmíte zapomenout – nechte si poradit od profesionálů.

Ve středu si můžete dát repete a nebo si dát oddychový den a večer zajít na to nejlepší z tvorby Adolfa Borna – čeká vás projekce Macha a Šebestové! V pátek přijde řada na oblíbené příběhy Zděňka Smetany – Pohádky z mechu a kapradí.

Kompletní přehled s přesnými časy a podrobnějším popisem naleznete na webu Letní filmové školy.

Free Cinema - partner webových stránek Animuj.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.