VIDEO: Propojení kreslené animace s reálnou scénou

Za dobu existence animovaného filmu vzniklo nespočet animačních technik. Jejich kombinace nám odkrývají nepoznané možnosti výtvarného pojetí. Právě díky nekonečné fantazii, kterou animace nabízí, kouzlo animovaného filmu nikdy nepomine.

O kombinaci kresleného filmu, loutkové animace a mnoho dalšího s hraným filmem jsme již slyšeli. Nás ale v posledních letech nepřestává fascinovat propojení reálné 3D scény s kreslenou animací. Kdo by to kdy řekl, že spojením těchto absolutně rozdílných technik vznikne dokonalá symbióza.

This slideshow requires JavaScript.

Fotky, které jste právě viděli, jsou ukázkou zahraničních animovaných reklam. Tvůrci zvolili doposud nevídanou technologii. Propojili reálnou 3D scénu s 2D kreslenou animací. Jednotlivé animační fáze kreslené animace vložili do scény, kterou ručně vytvořili. Kreslenou část defacto animovali tvůrci celkem 2x (jednou digitálně, poté fyzicky na reálné scéně). Kromě tohoto celkem náročného procesu vzniknou neuvěřitelné záběry, které překvapí u profesionálního animátora. Kombinace plošné animace se skutečnou scénou jsou pastvou pro každého nadšence do animace.

Pojďme se společně podívat, jak takové animace vznikají. Kompletní proces výroby si můžete do detailu prohlédnout v následujících making of videích, které poodhalují nádhernou práci celého týmu šikovných lidí s obrovským smyslem pro detail.

1. Velká Británie:

 

2. Taiwan:

Výsledek opravdu stojí za to, že? Nyní se podívejte na to, jak tyto reklamy vznikaly. Je to radost pohledět!

 

Co na to říkáte? Máte chuť se pustit do něčeho podobného? Můžete! Vlastnit laserovou vyřezávačku nemusíte. Zkuste propopit několik opakujících se fází s jednoduchou 3D scénou, kterou si postavíte. Následně postupujtě podobně jako u animace loutky. Bude to ale už o dost snazší – stačí jen posouvat a vyměňovat animační fáze, které jste si připravili. Že to nebude tak propracované jako v těchto videích? Všichni nějak začínali. Pomalu, ale jistě. To u animace platí dvojnásob. :))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.