Výroba dekorací pro animovaný loutkový film.

Výroba dekorací/pozadí

Scénografie animovaného filmu neboli výroba dekorací/pozadí vyžaduje hned několik dovedností najednou, které vedou k dokonalým dekoracím ve filmu. Výroba dekorací či pozadí se týká především loutkového filmu, ale existují i případy, kdy pracujete s opravdovými herci při natáčení hraného filmu či pixilace a je potřeba pozadí, které se vám posléze propojí s počítačovou postprodukcí.

Připravujete-li dekorace pro loutkový animovaný film a chcete, aby byly dekorace opravdu prvotřídní, potřebujete kromě trpělivost, talentu a základních finančních investic poměrně velké množství pomocníků, jako je například ostrý řezák, různé skalpely a druhy pil, karton, obyčejný nebo tvrzený/estrudovaný polystyren, rýsovací náčiní, lepidla a další materiál pro stavbu dekorací jako je například balsa nebo jiná dřeva.

Pokud se chystáte při výrobě dekorací pro loutkovou animaci pracovat s formami (výroba silikonových částí loutky či sériové rekvizity jako například alej pouličních lamp), doporučujeme článek s detailním návodem na postup při výrobě vícedílné formy, který jsme pro vás připravili.

Výroba vícedílné formy pro loutkovou animaci.

Mějte s námi prosím strpení, všechny stránky Kroku za krokem pečlivě připravujeme. Díky!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.