Anomalia

Chcete se v animačním průmyslu opravdu prosadit a splnit si sen svůj sen úspěšného animátora či character designera? V tom případě byste měli vážně zapřemýšlet, zda neinvestovat do svého vzdělání ještě o trochu více.  České školy se zaměřením na animaci zatím nenabízí takové možnosti studia, které vás dostatečně připraví na profesionální dráhu v animačním průmyslu. Co s tím? Jedním z řešení je Anomalie.

Anomalia je vzdělávací centrum na mezinárodní úrovni, které se zaměřuje na současnou animovanou tvorbu. Nabízí vysoce kvalitní intenzivní kurzy, které vedou skuteční profesionálové z úspěšných animaních studií jako je např. LAIKA, PIXAR či VALVE. Anomalie se koná každoročně v Litomyšli, kde se potká svět zkušených tvůrců s lidmi, kteří chtějí být ve svém oboru co možná nejlepší.

Cílem Anomalie je podpořit obnovení české animace, která kdysi patřila mezi světovou špičku. Záměrem kurzů není návrat k tradici, ale navázaní na ni prostřednictvím současné animace. Podle tvůrců Anomalie je důležité reagovat na požadavky trhu.

Kurzy probíhají převážně v anglickém jazyce a trvají čtrnáct dní, během kterých se malé skupině účastníků věnuje specialista v daném oboru. Anomalia je ideální volbou jak pro studenty animace, tak i pro profesionály, kteří nechtějí ztratit krok s neustálým vývojem animačního průmyslu. Prostor je také věnován diskuzím nad vlastními projekty.

 

Nabídka kurzů pro léto 2018

 

VR LAB

Kurz virtuální reality je reakcí na neustále se zvyšující se poptávku po této moderní technologii, která skýtá neuvěřitelné možnosti i pro tvůrce animovaného filmu. Ačkoliv je virtuální realita spíše technická záležitost, Anomalie naučí účastníky kurzu jak tuto novinku intehrovat do světa animované tvorby. VR LAB je ideální volnou pro umělce pracující ve 3D softwaru či pro 3D animátory. Dovednosti a znalosti, které účastníci získají během kurzu mohou uplatnit při výrobě klasického 3D animovaného filmu. Úroveň účastníka byl měla být středně pokročilá. Více informací o kurzu naleznete ZDE.

 

STORY LAB

Tímto kurzem vás provede zkušený profesionál animačního průmyslů Anthony Stacchi, který se podílel na výrobě filmu The Boxtrolls studia LAIKA jako supervizor. STORY LAB představí jednotlivým týmům (o dvou až třech umělcích) proces vývoje animovaného příběhu. Maximální kapacita je sedm kreativních týmů, které se svými projekty mohou volně navázat na kurzu s názvem Character Design Lab.  Podrobnější informace o kurzu naleznete ZDE.

 

CHARACTER DESIGN LAB

Kurz se zaměřuje na výtvarná příprava postav, které následně použijete pro svůj animovaný film. Kurzem vás provede výtvarník specializovaný na character design Ricky Nierva, který získal bohaté zkušenosti ve studiu Pixar. Rady, které si účastníci odnesou z kurzu, lze uplatnit na jakýkoliv typ animovaného filmu. Výsledkem Character Design Labu je zvládnutí tvůrčího procesu vývoje postav pro vlastní animovaný film. Účastník by měl být středně pokročilý v kreslení a do kurzu přinést svůj projekt, na kterém pracuje. Pro více informací kliknetě ZDE.