3.díl: Making of filmu Husa: z 3D do 2D – a hlavní postava je připravena!

Jako správný mediální partner kombinovaného krátkého filmu Husa (2020) od Honzy Míky (z táborského studia Filmofon) jsme vás vydatně zásobovali několika články a videi o výrobě tohoto netradičního animáku. V našem rozhovoru s režisérem a tvůrcem filmu Honzou Míkou se můžete dočíst o jeho nevšední technologii, kterou využívá při své animované tvorbě. Ta se v Čechách ještě příliš nenosí – přenášení skutečného 3D modelu do počítačové animace vypadá ale naprosto fantasitcky!

A protože opakování je matka moudrosti, pojďme si nenásilně připomenout naše skvělé články o výrobě filmu Husa!

Nejprve jsme vás informovali o veledůležité informaci, že film Husa vzniká a jak moc velkou radost z toho máme. Pak jsme přišli s článkem o výrobě reálného modelu domu se skutečnými miniaturními střešními taškami – mrkněte na video. A pak jsme vás dorazili úžasným making of videem, kde tvůrce ukazuje, jak vyrábí model hlavní postavy a míče – zásadní rekvizity filmu.

A nyní vracíme úder s poslední videem, kde uvidíte hotovou loutku hlavní postavy chlapce s modelem míče – ovšem všechno už ve 2D. No není to paráda?

1 komentář: „3.díl: Making of filmu Husa: z 3D do 2D – a hlavní postava je připravena!

  • 26. července 2018 (20:24)
    Permalink

    Tak takhle je to! Prostě používají magii, a poté zařizují casting pro živé loutky. A nám říkají, že to je technologie, jeden by nevymyslel, že to je magie 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.