Anifilm 2019: filmy, hry, soutěže, trh práce i koncerty

V úterý 7. 5. 2019 v Třeboni začíná týdenní festival animovaného filmu u nás. Anifilm láká nejen na zajímavou tvorbu z celého světa, ale i na bohatý doprovodný a industry program. Sečteno, podtrženo: jedná se o nejdůležitější akci pro malé i velké milovníky animace a pc her, a proto byste tam neměli chybět ani vy!

Co Anifilm 2019 chystá?

Festivalový program je nabitý animovanými a kombinovanými filmy z celého světa. Promítat se budou celovečerní i krátké filmy, které vznikly v průběhu roku 2018 a 2019. V plánu je také letní kino, workshopy, přednášky a masterclassy, setkání s profesionály z oboru, večerní koncerty, moderovaná setkání s tvůrci, Animarket nebo Game & VR zóna a výstavy. Organizátoři festivalu mysleli také dětské návštěvníky, kteří se mohou těšit na dětské divadlo.

Filmy na Anifilmu 2019

Vybrané soutěžní animované filmy a počítačové hry z různých koutů světa proběhne i národní klání. Těšit se můžete na celovečerní, krátké i studentské filmy. Soutěžit budou také abstraktní a nenarativní filmy a videoklipy.

Porota

Soutěžní tvorbu bude hodnotit nejznámější švýcarský režisér Georges Schwizgebel, maďarský tvůrce oceňovaných krátkých filmů a videoklipů Tomek Ducki, švédský tvůrce anidoků Jonas Odell či rumunská režisérka Anca Damian. A pozor! Cenu za celoživotní přínos animovanému filmu letos udělí Anifilm Zdence Deitchové, která se po mnoho desetiletí animovanému filmu věnovala ve studiu Bratři v triku. Více o porotě ZDE.

ANIDOK: Téma Anifilmu 2019

Jak už jsme nedávno psali, anidok začíná bý velmi populární žánrem animovaného filmu. Anifilm se proto letos rozhodl věnovat tomuto fenoménu větší pozornost. Anidok je označení pro filmový formát, který propojuje filmový jazyk animovaného a dokumentárního filmu.

Anifilm uvede také nově zrestaurovanou Cestu do pravěku a s úderem půlnoci do kin vstoupí odvážnější Půlnoční animace, která rozhodně není vhodná pro děti. Pro ně pak v průběhu celého festivalu bude připraven jak bohatý filmový program Animo, tak i populární workshopy. Českou animaci připomene velká výstava AnimaCZepo roce 89.

Důležité informace:

Online program: http://www.anifilm.cz/cs/program/07-05-19/

Akreditace: http://www.anifilm.cz/cs/prakticke-info/festivalova-akreditace/

Ubytování: http://www.anifilm.cz/cs/prakticke-info/ubytovani/

Foto Anifilm 2018: http://www.anifilm.cz/cs/galerie/2018/

A my se na vás těšíme v akreditačním centru, kde vám v našem festivalovém obchodě nabídneme knížky o animace, bloky, skicáky, animační plastelíny, storyboard pady, flipbooky a mnoho dalších výtvarných potřeb pro animátory!