Do 13.1. 2019 přihlašujte své projekty na CEE Animation Forum 2019 v Třeboni

Tradiční Visegradské animační fórum (VAF) se letos bude konat opět v Třeboni od 6. do 9.května 2019, na které ihned navazuje Anifilm (7. -12.5.2019). Přihlašujte i vy své animované projekty a vyzkoušejte si, jaké to je jít s kůží na trh a prezentovat svou tvorbu před profesionály a dalšími milovníky animace. Soutěží se i o finanční podporu. Zapojit se můžete do neděle 13.ledna 2019.

Ve zkratce: VAF nedávno morfovalo a dnes mu již říkáme CEE Animation. Tato platforma působí ve střední a východní Evropě již šest let a k dnešnímu dni vybudovala slušnou základnu mladých filmových profesionálů. Do malebné Třeboně, která se více jak na týden promění v roj animátorů a jiných umělců, se na animační fórum ještě před samotným festivalem sjede přes 150 animátorů z celé Evropy.

O soutěži: CEE Animation Forum

Soutěž má tři kategorie: krátký film, seriál / televizní speciální nebo celovečerní film. Vybraní tvůrci budou mít jedinečnou příležitost konzultovat projekty s pozvanými odborníky, získat cennou zpětnou vazbu a rady, jak zlepšit svou prezentaci, scénář nebo produkční strategii. Účastníci soutěže mohou získat příležitost k nalezení koprodukčního partnera prezentací před více než stovkou filmových profesionálů – včetně producentů, tvůrců, ředitelů festivalů, distributorů, investorů nebo zástupců národních filmových fondů. Všichni přicházejí do Třeboně, aby se setkali s novou kreativitou, diskutovali o nových vizích a příležitostech nebo mluvili o způsobech financování a strategiích pro další rozvoj tohoto oboru. Během těchto tří dnů je kladen velký důraz na vytváření sítí ve formě setkání 1:1 nebo krátkých prezentací zemí a studií. Fórum je organizováno ve spolupráci s Anifilmem.

Přihlašujte se na tomto odkazu: https://vp.eventival.eu/anifilm/ceeanimation2019/

CEE Animation Workshop pro filmové profesionály:

Vzdělávací program určený k vývoji projektů a vytváření výrobních sítí. Cílem je poskytnout účastníkům školení v oblasti vývoje, od práce na scénáři k uměleckému a výrobnímu poradenství. Zvláštní pozornost bude věnovaná podmínkám výroby v zemích našeho regionu.

CEE Animation Talents dříve známý jako VAF New Talents
Každoroční projekce vybraných absolventských filmů na podporu výjimečných krátkých filmů na předních animačních trzích, festivalech nebo se zahraničními producenty. Tímto způsobem úspěšné tituly jako Happy End (Jan Saska, CZ), Farewell (Leon Vidmar, SI), Volcano Island (Anna Katalin Lovrity, HU), Cowboyland (Dávid Štumpf, SK) nebo Ovoce mraků (Kateřina Karhánková, CZ) se v posledních letech objevily v programech evropských festivalů.