Hlášky

Z cyklu, který jsem nazvala Ze života animátora, pravidelně vymýšlím hlášky, se kterými se ztotožní (ne)jen animátor či člověk z animačního průmyslu. Hlášky jsou to vtipné, smutné a vlastně i trapné. Nápady jsou z mé hlavy, ale vymyslel je sám život a animací nepolíbení lidé – tímto jim děkuji! Pojďte se se mnou zasmát (nebo alespoň pousmát, uchechtnout se). Hlášky pravidelně zveřejňuju na Facebooku a Instagramu, kde mě najdete pod @animujofficial. Všechny hlášky budu ale postupně přidávat i sem. 🙂

Určitě teď ležíte na sluncem zalitý karibský pláži, popíjíte drink z kokosu jako každý běžný animátor a grafik freelancer.
URČITĚ SE VÁM ALE NĚKDY STALO, že vám klient, kamarád (tím hůř) sliboval hory doly a “pár” oken a ani ste se nenadáli a v srpnu jste celý na*raný a zapařený seděli u počítače a proklínali se, že jste byli tak naivní.
MOŽNÁ SE VÁM TO DĚJE právě teď. Zapřísáhlí, že příště nenaletíte. Příště si domluvíte konkrétní podmínky. Lepší peníze. Jasný zadání.
I když je to teď blbý a máte tak trochu vlka, příště už tu chybu prostě neuděláte! NEUDĚLÁTE, slyšíte??
Chci jen říct, nejste sami. ❤️


Zahraniční dovolené jsou v plném proudu a s ní i hlavní sezóna animátorů! Animátoři, do jakého letoviska jste zamířili letos? Jak je možné, že jste stále tak průsvitní, když trávíte celé dny hopsáním u bazénu nebo vodním aerobikem?


A pokračujeme v plejádě nevyžádaných komentářů ze života animátora! Setkání s lidmi mimo vaši sociální bublinu je občas velmi obohacující. Mnozí mají o vaší profesi jen velmi, ale opravdu velmi mlhavou představu. A tak se snaží říct alespoň něco.Potom. Pak. Uvidíme. To se nějak vyvrbí. To teď neřeš! Co můžeš udělat teď, odlož na příští rok. Zítra je taky den. Dneska je hezky, nebudu sedět u počítače. Prší. Už je pět. Je čtvrtek, to je malý pátek. V pondělí musim pomalu. Se přeci neuženu, panebože!
Slovo prokrastinace je podle mě blábol moderní doby zaměřené na výkon. Když něco odkládáme (nemyslím teď mytí záchodu, ale něco hlubokomyslnějšího), jsme prostě líní. To je lidské, normální. Člověk je od přírody lenoch. Zamyslete se občas, PROČ nechcete. Je jedno, jestli jste animátoři, uklízečka nebo pošťák. Poslouchejte se a uvědomte si, jestli jedete správně. Jestli ne, tak vystupte a rozhlédněte se kolem sebe. 🙂