Kterou školu s výukou animace vybrat?

Kde studovat v ČR animaci, filmové vizuální efekty nebo výrobu počítačových her? Vybírat můžete z mnoha škol. Zaměření i kvalita jednotlivých škol je různá. Velmi se také liší postupy při přijímacím řízení a přístup ke studentům. Domluvte si s námi konzultaci nebo se zúčastněte únorového workshopu o výběru vhodné školy.

Rádi kreslíte, tvoříte nebo vymýšlíte příběhy? Zkuste studium animace. V České republice se začíná zájem o tento obor opět probouzet a o šikovné animátory je na trhu práce nouze. Velký zájem je o počítačovou animaci a vizuální efekty. Poslední dobou jde nahoru opět klasická animace. Na jakou školu se tedy zaměřit?

Přijďte za námi! Se všemi školami jsme v úzkém kontaktu. Víme, která škola stojí za to, jak se na ni dostat. Chcete mít přehled o jednotlivých ateliérech animace? Po přednášce Kde studovat animaci a jak uspět u přijímaček 8. února 2021 budete mít jasno!

Ačkoliv se vzdělání na českých školách stále většinou nemůže rovnat západní úrovni animačních škol, všímáme si určitého vývoje a zlepšení. Některé školy, kde se vyučuje animace a vizuální efekty pochopily, že odvolávat se na tradici české animace nestačí – ta je s ohledem na neustálý vývoj animované tvorby dávnou historií.

Školy, o kterých mluví autorka webu Karolína Čížková na své přednášce, se často soustředí na jeden či dva druhy animace a podle toho vypadají i osnovy na celé tři či čtyři roky. My jednotlivé osnovy známe a poradíme vám, která škola bude nejlepší volbou.

Výuka animovaného filmu se odvíjí především od možností konkrétní školy, ať už jde o finance školy, její prostory nebo přímo vedení školy a katedry animace. Na přednášce proto mluvíme i o vybavení jednotlivých škol a jejich možnostech.

3 komentáře: „Kterou školu s výukou animace vybrat?

 • 11. března 2015 (15:40)
  Permalink

  Dobrý den, paní Nováková,

  velice nás těší, že nám píšete a ptáte se na radu a je skvělé, že chcete syna podpořit. Právě připravujeme podrobnější článek o různých kroužcích, kurzech a workshopech na téma animace. Kurzy určitě existují a brzy se o nich dočtete v našem článku. I my do budoucna plánujeme rozmanité workshopy pro různé věkové kategorie. Velice by nás zajímalo, co Váš syn vytváří. Pokud byste měli zájem, rádi prostřednitvím stránek a facebooku ukážeme práci Vašeho syna. Našim dlouhodobým cílem je především vzbudit zájem u mladých lidí a dětí k vlastní tvorbě a toto by mohl být pro mnohé zajímavý impuls. V případě zájmu piště prosím na info@animuj.cz

  Přeji hezký zbytek dne.
  Karolína Čížková za Animuj

 • 6. března 2015 (01:02)
  Permalink

  Dobrý den, mám desetiletého syna, který se snaží vytvářet vlastní animace. Animuje figurky ze stavebnice LEGO a kreslené obrázky. Používá obyčejný fotoaparát, foťák v mobilu, skener a PC.
  Chtěla bych syna podpořit v jeho úsilí a dopřát mu nějaké odborné vedení a rozvynout jeho schopnosti
  Existuje nějaký kurz pro začínající animátory, nebo kroužek pro děti?
  Kde najdeme informace, jak se naučit jednoduché animace a jaké technické vybavení je k tomu potřebné?
  Probíhají nějaké workshopy?
  Děkuji za odpověď.
  Blanka.

Komentáře nejsou povoleny.