Kterou školu s výukou animace vybrat?

Kde studovat v České republice animaci, filmové vizuální efekty nebo výrobu počítačových her? Vybírat můžete z mnoha škol. Zaměření i kvalita jednotlivých škol je různá. Velmi se také liší postupy při přijímacím řízení a přístup ke studentům. Domluvte si se mnou osobní konzultaci kde společně přijdeme na nejvhodnější školu pro vás nebo si stáhněte přehlednou prezentaci všech škol a oborů s výukou animace.

Studium animace na střední, vyšší a vysoké škole v České republice

Na jakou školu se po základní nebo střední škole přihlásit? Rádi kreslíte, tvoříte nebo vymýšlíte příběhy? Zkuste studium animace. V současné době jde o vyhledávanou specializaci. V České republice se začíná zájem o tento obor opět probouzet jak v komerčním tak filmovém odvětví. Velký zájem je především o počítačovou animaci a vizuální efekty. Vyhledávané jsou ale i klasické techniky. Na jakou školu se tedy zaměřit? Domluvte si se mnou osobní konzultaci a všechno vám povím.

Ačkoliv se vzdělání na českých školách stále většinou nemůže rovnat západní úrovni animačních škol, všímám si u některých škol obrovského posunu a zlepšení. Některé školy, kde se vyučuje animace, vývoj počítačových her a vizuální efekty pochopily, že odvolávat se na tradici české animace už nestačí – ta je s ohledem na neustálý vývoj animované tvorby dávnou historií. Poradím vám, které konkrétní ateliéry reagují na potřebu trhu a připravují studenty na pracovní prostředí.

Studovat animaci můžete v různých koutech České republiky. Pokud se chcete hlásit na umělecké školy se zaměřením na animaci mimo Prahu, nabízí se Plzeň, Písek, Jihlava, Ostrava či Zlín.

Během konzultace mluvím o všech možnostech studia. Vyšších a vysokých škol, kde se animace, game art či vizuální efekty vyučují, je bezmála deset. Některé školy dokonce nabízí více podoborů animace. Někde se může student soustředit na svou vlastní tvorbu, jinde se zase tvoří kolektivně. Některé školy studentům povolují, aby si již na začátku studia zvolili druh animace, ve kterém chce své filmy tvořit. Opakem jsou pak školy, které udávají jasné osnovy, stejná pravidla pro všechny. Každá škola má jiný přístup a na naší konzultaci společně přijdeme na to, která škola bude nejvhodnější právě pro vás.

Výuka animovaného filmu se odvíjí především od možností konkrétní školy, ať už jde o finance školy, její prostory nebo přímo vedení školy. Při průzkumu jednotlivých škol a ateliérů jsem zjistila, že stěžejní je vedoucí ateliéru/katedry. Od tohoto člověka se pak odvíjí kvalita studia, spokojenost studentů a jejich uplatnitelnost na trhu práce po absolvování školy.

Vytvořila jsem přehlednou prezentaci všech ateliérů a oborů, které je možné v rámci České republiky studovat. Můžete si zakoupit samotnou prezentaci s veškerými informacemi o školách a oborech nebo se spojit přímo se mnou, kde můžeme přehled podrobně probrat a já vám odpovím na všechny vaše otázky ohledně studia, podívám se na vaše portfolio a poradím vám, jak se na konkrétní školu připravit a jak uspět u přijímacího řízení. Jsem v kontaktu se všemi školami a tudíž mám aktuální a přesné informace. Odpovím i na otázky, které na webu jednotlivých škol nenajdete.

Nabídka

 • Individuální konzultace (osobně či online) + zaslání prezentace zdarma
 • délka konzultace je přibližně 60 minut
 • domluvíme se na konkrétním čase, který vám bude vyhovovat
 • hodinové konzultace se mohou účastnit rodiče, kamarádi, známí a vše můžeme probrat společně
 • před konzultací mi můžete poslat na info@animuj.cz vaši ukázku prací, portfolio, showreel
 • cena za naše setkání je 590 Kč vč. DPH
 • Přehledná prezentace všech středních škol s výukou animace
 • stáhněte si celou prezentaci s přehledem všech středních škol a jejich oborů
 • prezentaci ve formě PDF budete mít u sebe vždy po ruce v emailu
 • obsahuje popis oboru, školné, podmínky přijetí, aktuální termíny pro přihlášky a přijímací řízení
 • dále v prezentaci najdete informace o vyučovacích předmětech, praxi či kontakt na vedoucího oboru
 • cena za jednorázové stažení je 290 Kč vč. DPH
 • Přehledná prezentace všech vyšších a vysokých škol s výukou animace
 • stáhněte si celou prezentaci s přehledem všech vyšších a vysokých škol a jejich oborů
 • prezentaci ve formě PDF budete mít u sebe vždy po ruce v emailu
 • obsahuje popis oboru, školné, podmínky přijetí, aktuální termíny pro přihlášky a přijímací řízení
 • dále v prezentaci najdete informace o vyučovacích předmětech, praxi či kontakt na vedoucího ateliéru/katedry
 • cena za jednorázové stažení je 290 Kč vč. DPH

Kontaktujte mě na mém emailu info@animuj.cz nebo si zavolejme přes Skype a domluvíme se na termínu konzultace.

Pokud vás zajímá více o mně, klikněte na tuto stránku.