Setkejte se s Keith Lengem na pražské FAMU a zakreslete si!

Organizátoři vzdělávacího programu Anomalia, která se koná každoročně v malebné Litomyšli, zvou všechny animátory a tvůrce animovaných filmů na seminář s americkým tvůrcem Keith Lengem, který mám za sebou řadu úspěšných projektů nominovaných na cenu Oscara.

Akce se koná v pondělí, 11. března od 9:00 v Klubu Filmové akademie múzických umění na Smetanově nábřeží 2.

Tvůrci se v Čechách zalíbilo a tak přijal pozvání od Anomalie hned několikrát. Za posledních deset let lektoroval řadu animačních kurzů v Litomyšli, kde Anomalie během svých workshopů sídlí.

Během své kariéry Keith vyzkoušel mnoho pracovních pozic: animátor, režisér, scénárista, pedagog, producent nebo produkční. Pracoval také na krátkém filmu Gopher (2004), pro který napsal scénář. Snímek byl dokonce nominován na Oskara:

Keith prošlapává nové cesty ve filmovém průmyslu – ačkoliv je samouk, rozhodl se své dovednosti sdílet s ostatními a jako první začal vydávat přes internet video návody pro novou generaci 3D animátorů. V té době neexistovala žádná škola pro animaci postav a každý si své know-how střežil. A jak s příjmem z internetových tutoriálů Keith naložil? Strávil dva roky v Brazílii, kde stavěl v odlehlých končinách brazilského pralesa filtry na čistou vodu pro zapomenuté komunity.

Keith se zajímá i o animační průmysl u nás v České republice. Ví, jak přizpůsobit proces animování na nízkorozpočtových projektech. Spolupráci jsme si vyzkoušeli na našem krátkém filmu Poutník (2015), kde jsme společně zkusili vyvinout styl a techniku animace, která simuluje kreslenku ve 3D.

Jestli se rozhodnete dorazit a užít si s námi večer, prosím o potvrzení vaší účasti do pátku 8. 3. na email team@anomalia.eu nebo o registraci přímo tady https://goo.gl/forms/Y8Ke9EFf01WamH073. Akce je zdarma.

Během volné zábavy bude prostor pro figurální kresbu ve stylu Drink N’ Draw.

Keith je hostem konference CEE Animation v Bratislavě, kde bude mluvit o workflow v animaci. Akce se koná v březnu 2019 (informace a registrace do 10. 3. zde http://en.asaf.cz/blog/2019/02/28/masterclass-animation-actor-in-focus/).