Třeboň se na týden promění v centrum animačního průmyslu celé Evropy. Na co se těšit?

Červeně si zaškrtněte pondělí 6. května 2019. Právě tento den se Třeboň mění k nepoznání a do města budou až do neděle 12. 5. 2019) nadšenci, profesionálové a studenti animované tvorby, aby zažili neopakovatelnou inspirativní atmosféru CEE Animation Fóra a festivalu animace Anifilm.

7. ročník pitching fora CEE animation Forum je již za dveřmi (zdroj: CEE Animation)

Ačkoliv Anifilm 2019 začíná až v úterý 7. května, zástupci animačního průmyslu ze střední a východní Evropy společně s účastníky soutěže přijedou do Třeboně již v pondělí 6. května. Tento rok se do soutěže zapojí rekordních 200 účastníků z celé Evropy. Soutěžit se bude v kategorii krátký film, seriál či TV speciál a celovečerní film.

Soutěžící jsou mladí tvůrci animovaného filmu, kteří mají šanci získat pro svůj projekt koprodukčního partnera. V hledišti budou sedět desítky filmových profesionálů

„Máme velkou radost, že naše pozvání přijali přední světově uznávaní odborníci. Ti všichni přijíždějí do Třeboně, aby se setkali s novou kreativitou, diskutovali o nových vizích a příležitostech nebo promluvili o způsobech financování a strategií pro další rozvoj oboru,“ -Michal Podhradský-

Během tří dnů je dáván velký důraz na networking v podobě osobních schůzek nebo krátkých prezentací jednotlivých zemí a studií. Vybraní tvůrci mohou konzultovat své projekty s pozvanými experty, získat od nich cenné rady ohledně scénáře či produkční strategie.

Setkání mladých tvůrců se zkušenými profesionály animačního průmyslu

Vybráno celkem třicet dva projektů. Pro českou animaci je letošní ročník již teď velmi úspěšným, jelikož tuzemská tvorba je v soutěži zastoupena rekordními pěti snímky.

České projekty na CEE Animation Forum 2019:

  • Krátký kombinovaný film Husa (r.Jan Míka)
  • Televizní seriál Kosmix (r. Klára Jůzová, Vojtěch Dudek, p. Martin Jůza)
  • Celovečerní film Babu v nočním městě (r. Petr Vodička, p. Radim Procházka)
  • Celovečerní film Moje slunce Maad (r. Michaela Pavlátová, p. Kateřina Černá, Petr Oukropec; Ron Dyens, Peter Badač; ČR, Francie, Slovensko)
  • Celovečerní film Perla (r. Martin Kotík)

O zahraničních soutěžících a jejich projektech se dočtete více na odkazu ZDE.

Nejlepší snímky se mohou těšit na mnoho cen v podobě stipendií na přední evropské workshopy: CEE Animation Workshop, EAVE Marketing Workshop, Anomalia Character Design Lab, Pop Up Film Residency či European Animation Development Lab Animation Sans Frontières. Vítěz každé kategorie navíc získá finanční cenu v hodnotě 1 000 eur.

Zdroj: CEE Animation