Víkendy plné animace s Aeroškolou!

Aeroškola- malá škola animceUž víte o aktivitách  které organizuje kino Aero ve spolupráci s kinem Světozor a Bio Okem pro všechny nadšené  děti, pro základní i střední školy, které se zajímají o filmy a chtějí se kvalitně filmově vzdělávat?  Od sledování filmů až po samotné výtvarné dílny. Aeroškola spolupracuje s různými kulturními akcemi, kde organizuje zajímavé animační a filmové dílny.  Aeroškolu jste mohli například potkat na MFF v Karlových Varech či na Filmovém festivalu v Litoměřicích, Fresh Film festu, ale i na populární akci plné tvůrčích lidí – na Code:Mode!

Výtvarné dílny a projekce nejen animovaných filmů jsou určeny pro děti, mládež, ale i pro samotné základní a střední školy. Aeroškola se zaměřuje především na výtvarnou výchovu, ale workshopy se zábavnou formou dotknou i dramatické výchovy, literatury se vztahem k filmové tvorbě, mediální i občanské výchovy. Cílem Aeroškoly je obohatit školní výuku, inspirovat samotné nadšence do audiovizuální tvorby a nabízí zájemcům trávit svůj volný čas tím, co je baví.

Tento projekt je u nás v České republice naprosto jedinečný. Dalším zajímavým bodem Aeroškoly je zapojení absoloventů a studentů katedry Výtvarné výchovy PedF UK v Praze, které tak obohacují cenné zkušenosti s dětmi a zároveň mohou své dosavadní vědomosti uplatnit ve svém oboru.

A co pro Vás můžou tito studenti a absoloventi připravit? Je mnoho možností. Dílny mohou být zaměřeny jak na klasickou animaci, které jsou ideální jak pro ty nejmenší tak i pro dospělé – vždy se je čemu učit! Na jedné výtvarné dílně může být až 30 osob, ale vždy je možná individuální domluva.  A výsledek těchto kreativních hodin? Krátké animované filmy, které můžete shlédnout zde.

Dílny nejsou ale zdaleka jen o animaci – naopak. Práce s kamerou, postprodukce či střih jsou nedílnou součásti filmového vzdělání, proto se na tyto profese bere ohled i při kurzech Aeroškoly. Tyto výtvarné dílny jsou ale vhodné spíše pro starší – studenty a dospělé od 15 let.

Ceny:

Soboty a neděle s dětmi: pohádky 60 Kč, pohádky + program 80 Kč

Filmové kurzy pro děti:  1820 Kč

Kurz animace pro dospělé v Oku: 4000 Kč (v ceně je deset přednášek a deset worksopů, materiál a technika)

Malá škola animace: 1500 Kč

Aertěk: Filmový tábor 6 550 Kč

Filmová laboratoř: 2 500 Kč

Výtvarné dílny a jiné akce pro školy domlouváme individuálně podle délky workshopu, počtu účastníků, počtu lektorů nutných k zajištění dílny a podle dalších okolností.

V případě zájmu o spolupráci a přípravu animačních a filmových workshopů pro vaši akci nás kontaktujte na info@aeroskola.cz.

Aeroškola- letní filmový tábor Aertěk


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.