Výstava Tima Burtona se blíží!

Tento pátek v Praze vypukne velkolepá a dlouhoočekávaná výstava celosvětově známého a úspěšného režiséra Tima Burtona! Jeho animované i hrané  filmy určitě znáte. Jako tvůrce animovaných filmů prorazil především s Ukradenými Vánocemi (Nightmare before Christmas), Mrtvou nevěstou Tima Burtona a jeho posledním a o poznání propacovanějším – Frankenweenie: Domácí mazlíček. Mezi jeho rannou tvorbu z oblasti animace můžete znát například velice povedený krátkometrážní film Vincent.

Ale zpátky k výstavě! Expozice s názvem “Tim Burton a jeho svět” poběží od 28.března do srpna 2014 v Praze – Dům U kamenného zvonu (na Staroměstském náměstí) a to každé úterý až do neděle od 10:00 – 20:00hod.

Vstupné není zrovna nízké, ale už teď si troufáme říct, že to budou dobře investované peníze. Plné vstupné je 190Kč(sleva 10% pro držitele Opencard), studenti se dostanou na částku 130Kč, rodinné vstupné je 490Kč,  výlet pro ZŠ, SŠ či VŠ s min. 15 osobami vyjde na každého 50Kč (pedagogický doprovod zdarma).

Můžete se těšit se na práce ze soukromého archivu režiséra Tima Burtona a to jak z jeho dětství do současnosti. Expozice Vám tak nabídne 500 maleb, kreseb, animovaných děl, sochařských děl, mnoho skic, a to především těch, které mají spojitost s výtvarnou a filmovou tvorbou.

Výstava jen potvrzuje umělcovo všestranné zaměření a jeho originální a těžko napodobitelný výtvarný styl. Expozice odkryje výtvory spojené s jeho nejslavnějšími a nejoblíbenějšími filmy jako jsou právě například Ukradené Vánoce či  Melancholická smrt ústřičného chlapce a jiné příběhy, ale zároveň poprvé zveřejní tvorbu Tima Burtona, která ještě nikdy nespatřila světlo života.  Těžko byste našli filmy podobné například Velké rybě, Sweeneymu Toddovi, Alence z říše divů či Mrtvé nevěstě Tima Burtona. Kombinace hororových prvků a komedie s groteskou je zřejmě nejpřijatelnější škalutlka – chceme-li Tima Burtona žánrově zařadit.

Tim Burton a jeho svět - výstava

This slideshow requires JavaScript.

   
   
   
   
   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.